anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulacja zamówienia (allegro lokalnie - sprzedający osoba prywatna)

MAMY ROZWIĄZANIE!
blady_ziombel
#2 Obserwator#

Kupujący po zakupie, napisał że nie doczytał informacji szczegółowych o produkcie i żąda anulacji zamówienia. Czy ma do tego prawo i jeśli tak, to w jaki sposób mam mu zwrócić środki gdy już zapłacił poprzez allegro?

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
LEW433
#21 Demiurg#

@blady_ziombel Lepiej się dogadać, zawsze, później zacznie reklamować itd. po co Ci kłopoty środki musisz wypłacić na swoje konto i oddać na nr, konta podany przez kupującego. Jeżeli pobrano Ci prowizję pisz do Allegro o zwrot, na Allegro Lokalne: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@blady_ziombel Nie ma prawa do anulowania, jeśli towar jest zgodny z opisem. To że nie doczytał, to jego problem. Nie musisz się godzić na anulowanie. Jeżeli jednak się zgodzisz, oddaj mu pieniądze zwykłym przelewem, poza Allegro. Przez Allegro na Lokalnie nie oddasz - kupujący musi Ci podać nr konta bankowego.

O zwrot prowizji poproś tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Dołącz potwierdzenie zwrotu wpłaty.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@xyz A skąd ta nagła zmiana w doradztwie, przecież za chwilę kupujący odeśle, założy dyskusję albo złoży wniosek do POK i wówczas co doradzisz sprzedawcy?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 A co cię to obchodzi? Ty lepiej pilnuj siebie, bo w niemal co drugim poście wprowadzasz pytających w błąd, podając informacje niezgodne z prawem lub niezgodne z zasadami Allegro. Zazwyczaj też powtarzasz posty po innych, a nawet ostatnio zacząłeś kopiować i wklejać moje posty bez cudzysłowu. Codziennie zwracam ci uwagę na błędy.

oznacz moderatorów
Client:94713608
#7 Wielbiciel#

 Witam

 Czy kupujący przez internet nie ma 14 dni na rozwiązanie umowy?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:94713608 Ma, jeśli kupuje osoba prywatna od firmy-sklepu. Kupując od osoby prywatnej nie ma takiego prawa. Na Lokalnie mimo to brak wpłaty w ciągu pięciu dni skutkuje rozwiązaniem umowy - zawartej warunkowo. Przeczytaj regulamin.

oznacz moderatorów
Client:94713608
#7 Wielbiciel#

Ok,a chciałam zapytac,czy jesli anulowałam zakup jeszcze przed wysyłką,to czy właściciel sklepu mógł mi odliczyć od mojego przelewu koszt (10 zl) przesyłki , gdzie żadnej nie nadał? Sprzedający twierdzi,ze list przewozowy jest juz wydrukowany ( paczka jeszcze nie spakowana) i on zapłacił juz za wysyłke i mi odliczy 10 zl?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:94713608 Nie może, jeśli zakup od firmy to powinien Ci oddać co wpłacone o ile paczka nie nadana 🙂 a nie był to zakup z kuponem za monety ? 

Bo jeśli by nadał paczkę to ma prawo potrącić za jej zwrot bo to przy odstąpieniu jest na koszt kupującego 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Amadeus2005
#7 Wielbiciel#

Witam,

Wczoraj omyłkowo zakupiłem przedmiot, który od razu opłaciłem szybkim przelewem, po godzinie od transakcji poprosiłem sprzedawcę o anulowanie transakcji i wyjaśniłem że kupiłem przez pomyłkę. Sprzedawca napisał że teraz musi wysłać już towar ponieważ w regulaminie jest że muszę odesłać paczkę z formularzem zwrotu. Prosiłem o niewysyłanie paczki aby sprawę szybko zakończyć jednak nie udało się i dzisiaj sprzedawca będzie nadawał paczkę wiedząc o tym że chce z niej zrezygnować. Czy w takim przypadku jestem zobowiązany odebrać tą paczkę ? Czy formularza nie mogę wysłać osobno albo mailem ?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Amadeus2005 zrobiłeś to przez allegro jako zwrot lub anulowanie, przed wysyłką ?

lub mailem i jesteś w stanie to udowodnić ?

Jeśli tak to napisz mu że paczki nie odbierzesz i czekasz na zwrot całej kasy ( w razie co dyskusja ) 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Amadeus2005
#7 Wielbiciel#

tak, w trakcie rozmowy wczorajszej dodatkowo wypełniłem zwrot przez allegro, na końcu prosi mnie jeszcze o podanie jak nadaję paczkę z powrotem ale nie zaznaczyłem tego ponieważ towar jeszcze nie został nadany do mnie. Wczorajszą rozmowę mam całą że proszę o anulowanie nawet rozpocząłem dyskusję przez allegro, ale allegro dzisiaj odpisało że o 10 nadawca nadał numer przesyłce ale ja nie dostałem jeszcze żadnego potwierdzenia że została nadana na paczkomat wiec do skrzynki jeszcze nie jest wsadzona 

Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Amadeus2005 Po anulowaniu zakupu( możesz zrobić do czasu realizacji zamówienia przez sprzedającego), później tylko zwrot, nie odbierasz przesyłki, od sprzedającego żądasz zwrotu kasy.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Amadeus2005 jak zrobiłeś zwrot allegro i przez dyskusję, zapomnij i czekaj do 14 dni na kasę, jak nadał paczka wróci do niego 🙂 ( powrót niepodjętej paczkomat jest darmowy ) 

Jak nie dostaniesz zwrotu kasy za dwa tygodnie poproś pracownika w dyskusji o pomoc 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Amadeus2005 Sprzedawca wprowadza Cię w błąd. Nic nie musi nadawać, on chce od Ciebie wymóc zakup towaru pomimo odstąpienia od umowy. Nic nie musisz odsyłać, możesz zrezygnować przed wysłaniem, przed odbiorem, kiedy chcesz. Nie musisz odbierać takiej paczki, sprzedawca wyśle to na swój koszt i swoje ryzyko. Zachowaj sobie tylko swoją pisemną rezygnację przed wysyłką. Może być mail.

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@Client:94713608 Może i zapłacił, ale jeśli nie nadał przesyłki to może poprosić firmę wysyłkową o zwrot opłaty.

oznacz moderatorów