anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak anulować kupno przez klienta?

TAKSIDOne
#8 Zapaleniec#

Witam

Mój przedmiot został wystawiony i kupiony(dokładniej chodzi o to, ze dzisiaj w nocy miała sie konczyc licytacja, kupujacy złozyl oferte i z niej zrezygnował), ale kupujący dziś napisał do mnie, że cyt: 

witam, proszę o anulację
dzisiaj, 10:11
zostawilam właczony komputer w pracy i moze ktos sie bawil , przepraszam. 
 
Nie mam pojęcia jak anulować transakcję i czy powinnam to robić?
oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

@TAKSIDOne Anulować zakup może klient,nie zapłaci nie kupi i tyle, jeżeli wiesz że już nie opłaci, wystaw powtórnie. Jeżeli naliczyli Ci prowizję wystąp o zwrot.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@TAKSIDOne Gdzie to było? Na Allegro, czy na Allegro Lokalnie. Niczego nie musisz anulować, nie masz takiej możliwości, kupujący już anulował. Na Lokalnie po pięciu dniach bez wpłaty aukcja odnowi Ci się automatycznie. Tam nie ma obowiązku zapłaty i prowizja od sprzedaży nie jest naliczana, gdy aukcja nie jest opłacona. Na zwykłym Allegro odczekaj 7 dni, wystąp o zwrot prowizji i wystaw przedmiot ponownie.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@TAKSIDOne to było na Allegro Lokalnie, nie ma tam możliwości odwołania swojej oferty w licytacji, dlatego wygrała najwyższa oferta w momencie zakończenia licytacji. 
Na Allegro Lokalnie Kupujący ma 5 dni na uregulowanie płatności, bądź wybór płatności przy odbiorze. Jeśli nie dotrzyma tego terminu, po 5 dniach transakcję uznamy za niebyłą, a oferta zostanie automatycznie wznowiona w Serwisie (chyba, że zrezygnujesz z automatycznego wystawienia), nie pobierzemy też opłaty za obsługę transakcji.   

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

TAKSIDOne
#8 Zapaleniec#

Dziękuje za odpowiedzi. Mam pytanie dlaczego nie mogę teraz nic wystawić na zwykłym allegro tylko musze na allegro lokalnie?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@TAKSIDOne nie ma sprawy! 🙂 Możesz wystawić też na Allegro, zobacz:

la_nika_0-1619630334732.png

gdy klikniesz "dotychczasowy formularz" będziesz mogła wystawić ofertę na Allegro. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

TAKSIDOne
#8 Zapaleniec#

Dziękuję

 

oznacz moderatorów