anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

art 84 k.c

elusia144
#2 Obserwator#

Sprzedający wystawia przedmiot na sprzedaż. Następuje zakup poprzez "kup teraz" Opcja za pobraniem. 

W międzyczasie sprzedający chce anulować sprzedaż powołując się na art.84 K.C twierdząc, że nie posiada tego przedmiotu i nie wyśle go. Co teraz? Iść do sądu? przecież nie zmuszę sprzedającego do wysłania przedmiotu, którego nie posiada, on twierdzi, że ta aukcja to błąd. Co można zyskać idąc do sądu? Wartość przedmiotu ok 1100, ale jak wspominam, nie został dokonany przelew, bo kupujący wybrał odbiór osobisty. Przedmiotu i tak  nie dostanie. Sprzedający przeprasza za błąd....

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

komis-bell
#21 Demiurg#

Można iść do sądu ale jeśli sprzedający powoła się na błąd przy wystawianiu oferty a cena zakupu faktycznie znacząco różni się od wartości rynkowej to raczej niewielkie szanse na wygraną.
Co kupujący kupił za te 1100 zł? Jaka jest realna wartość tej rzeczy?
Czy cena była prawidłowa?

oznacz moderatorów

elusia144
#2 Obserwator#

trudno powiedzieć jaka jest realna wartość, to stara rzecz. Może być warta 1100 a może być warta 3000. Bardziej chodzi o to co kupujący miałby zyskać idąc do sądu, jeśli przedmiotu sprzedający i tak fizycznie nie ma? Jak miałby zmusić do wydania przedmiotu, którego sprzedający nie ma w posiadaniu?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@elusia144 Realnie w mojej opinii kupujący straciłby tylko czas i pieniądze ale nie jestem ekspertem - niech wypowie się ktoś bardziej obeznany z tematem.

oznacz moderatorów