anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak banku mBank przy sprzedaży przedmiotu

MarcinWaszak
#9 Pomysłodawca#

Witam. Sprzedaję głośnik, ale brak mojego banku na wykazie. Kupujący czeka. Co w takiej sytuacji zrobić?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@MarcinWaszak  jeśli Twojego banku nie ma na liście banków, wybierz opcję Przelew z innego banku. Skopiuj podane dane i zaloguj się na stronie Twojego banku. Wpłać 1,01 zł na wskazany przez nas numer rachunku. Przelaną kwotę zwrócimy Ci w całości.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

MarcinWaszak
#9 Pomysłodawca#

No ok, tylko wybieram np Santander i wyskakuje opcja logowania...

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@MarcinWaszak A gdzie wybierasz bank? Rozumiem, że podczas weryfikacji konta do wypłat, czyli tutaj: https://allegro.pl/myaccount/newpayments_payout.php?source=system?  Prześlij proszę zrzut ekranu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

MarcinWaszak
#9 Pomysłodawca#

Sprzedaję głośnik i pojawia się opcja wyboru banku, gdzie klient wpłaca pieniądze. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@MarcinWaszak Czy klient wysłał Ci jakiś link? Lub dostałeś ten link w wiadomości mejlowej? Pokaż mi proszę zrzut ekranu.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

MarcinWaszak
#9 Pomysłodawca#

Tak, dostałem wiadomość z linkiem, ale nie mogę wkleić zrzutu ekranu 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@MarcinWaszak Nie klikaj w takie wiadomości! To próba wyłudzenia danych. Jeśli klient kupi od Ciebie towar na Lokalnie, to znajdziesz taką informację w zakładce Zamówienia od kupujących

Podaj mi login konta, z którego wysłano do Ciebie tę wiadomość, zablokujemy to konto. 

A jeśli podałeś swoje dane do logowania do banku, to od razu tam zadzwoń i opisz całą sytuację (być może trzeba zmienić hasło). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

MarcinWaszak
#9 Pomysłodawca#

Wiadomość przyszła normalnie smsem. W wiadomości był link do strony Allegro z danymi: Iwona Małek, ul. Zamkowa, Pabianice.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@MarcinWaszak Ktoś próbował Cię oszukać. Żadne wiadomości dotyczące sprzedaży nie są wysyłane SMSem. Jedyny sposób na wypłacenie środków, to zweryfikowanie konta do wypłat i zlecenie przelewu przez Allegro. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

MarcinWaszak
#9 Pomysłodawca#

Ufff, czyli dobrze, że zapytałem we właściwym miejscu. Dziękuję za pomoc. Pierwszy raz sprzedaję lokalnie, dlatego szukałem pomocy. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@MarcinWaszak W takim razie zachęcam Cię do udziału w kursie: https://allegro.pl/akademia/lp/allegro-lokalnie. Nie jest czasochłonny, warto przejrzeć i przygotować się do sprzedaży na Allegro Lokalnie. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

To oszustwo. Kasa ma być w rozliczeniach. Nie ma to nie ma transakcji. Screenshot_18.png

A tu weryfikujesz konto do wypłat Środki i historia operacji - Allegro

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

To oszustwo, nie klikaj tego!!!!

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Dziewczynki może byście zasugerowąły górze, żeby łaskawie zrobili jakieś wyskakujące powiadomienie przy np pierwszym logowaniu czy pierwszym wystawieniu przedmiotu o tym jak tu te płatności działają. Jak widać codziennie ludzie co chwilę tu cos robią bez sprawdzania jak to działa. A można to znacząco ograniczyć zwyczajnie podając automatycznie podstawowe fakty typu gdzie szukać kasy i gdzie aktywować konto do wypłat. Nikomu jak widać nie chce sie wchodzić i sprawdzać jak coś działa...

oznacz moderatorów