anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak kontaktu z kupującym, nie mam jak zwrócić pieniędzy

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:91640040
#7 Wielbiciel#

Dobry wieczór.

2 tygodnie temu sprzedałem przedmiot, który po wykorzystaniu usługi chargeback przez kupującego, wrócił do mnie. Próbowałem skontaktować się z kupującym na wszelkie sposoby, by uzgodnić warunki zwrotu, jednak bezskutecznie. Wczoraj dostałem mail od Allegro, w którym poinformowano mnie, że muszę zwrócić kupującemu pieniądze i wysłać im potwierdzenie do 12.12.2023. Pragnę zaznaczyć, że nie mam środków na allegro finanse, a z tego co się orientuję, nie mogę ich wpłacić by zlecić zwrot. Co mam zrobić, skoro nie mam możliwości pozyskania od kupującego numeru konta bankowego? Napisałem w tej sprawie do Allegro, jednak nie otrzymałem odpowiedzi, a zależy mi na czasie.

Serdecznie dziękuję za wszelkie rady.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:91640040 możesz zasilić swoje saldo kwotą potrzebną do zlecenia zwrotu dla kupującego według tej instrukcji

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Client:91640040
#7 Wielbiciel#

Dziękuję, jednak w zakładce Zamówienia i Zwroty towarów nie mam żadnych dostępnych opcji. Czy coś robię źle? Przedmiot sprzedałem przez allegro lokalnie.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Zwrot jest realizowany z Twoich środków Allegro Finanse. Jeżeli na Twoim koncie nie ma wystarczającej kwoty, nie możesz zrealizować zwrotu w ten sposób. W tym wypadku skontaktuj się z kupującym, aby ustalić inną metodę zwrotu pieniędzy.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wplaty-od-kupujacych-na-allegro-lokalnie/jak-zwrocic-kupu...

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:91640040 na Lokalnie niestety nie ma takiej możliwości  😞 W takiej sytuacji jedyne rozwiązanie to poprosić kupującego o podanie numeru konta i zwrot wpłaty bezpośrednio na konto. Skoro kupujący nie odpisuje, a nie otrzymasz wpłaty na saldo Allegro Finanse, to nie masz jak tego przelewu wykonać, więc w sprawie w której zostałeś poproszony o zwrot wpłaty, prześlij zrzuty ekranu z próbami kontaktu z kupującym,  które pozostały bez odpowiedzi. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów