anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak kontaktu z kupującym, płatność przy odbiorze

filon
#8 Zapaleniec#

Ktoś kupił coś na mojej aukcji i wybrał odbiór osobisty, płatność przy odbiorze i.... tyle go słyszałem. Brak odpowiedzi na chacie. Jak wygląda w takim przypadku zwrot prowizji i ile mam czekać na kontakt?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

mdrogeria
#21 Demiurg#

filon oferowanie odbioru osobistego płatnego przy odbiorze  jest bardzo złym pomysłem . Allegro zwróci Ci prowizję jeśli masz jakikolwiek namacalny dowód na to ,że klient zrezygnował z zakupu .

oznacz moderatorów

filon
#8 Zapaleniec#

 No teraz już wiem, że to zły pomysł. Niestety nie wiedziałem, że tu taka samowolka panuje ;(

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

filon rozwiń myśl , co miałeś na myśli pisząc ,, samowolka ,,

oznacz moderatorów

filon
#8 Zapaleniec#

W sensie że kupujący może kupić, nie zapłacić i nie ma żadnych konsekwencji. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

filon tak , na Lokalnie nie ma obowiązku zapłaty . Jakbyś przed wystawieniem oferty zapoznał się z regulaminem , a choćby przewertował kilka podobnych postów tu ,,na Gadane ,, to z pewnością nie popełnilbyś takiego błędu .

oznacz moderatorów

filon
#8 Zapaleniec#

Do tej pory żadnych problemów nie miałem, więc nie czułem potrzeby wertowania czegokolwiek, ale cóż człowiek uczy się na błędach.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mdrogeria Wprowadzasz w błąd. Na Lokalnie jest obowiązek zapłaty, gdy kupujący wybierze pobranie lub odbiór osobisty.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@filon taaaa  ,, jest obowiązek .Najlepiej  wyślij kupującemu przedsądowe wezwanie .......  skutek z pewnością powali Cię na kolana .😁

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

A jeśli kupujący sam czyni opcję ANULUJ ZAKUP to czy wtedy prowizje zwracane są z automatu?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

piimaa Jeśli transakcja nie jest opłacona -tak automatycznie są zwracane . Przy opłaconej transakcji są dwie opcje 

1. sprzedawca ustawił automatyczny zwrot środków po anulowaniu , wówczas prowizja jest zwracana automatycnie .

2. sprzedawca nie ustawił j.w prowizja zwracana jest po zwrocie wpłaty do kupującego .

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@filon  skorzystaj z tego formularza Kontakt z klientem i opisz całą sytuacje dla allegro że nie masz kontaktu z kupującym

oznacz moderatorów

filon
#8 Zapaleniec#

Dzięki, tak zrobię.

Dam mu jeszcze parę dni, żeby być pewnym 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@filon Na Lokalnie o zwrot prowizji możesz wystąpić tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Dołącz jakiś dowód na to, że transakcja nie została sfinalizowana.

Nie udostępniaj wysyłki za pobraniem i odbioru osobistego na Lokalnie, wtedy prowizja nie będzie naliczana bez zapłaty z góry.

oznacz moderatorów