anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak odbioru towaru po zakupie

Heroldzik
#8 Zapaleniec#

Witam

Mam taki problem w allegrolokalnie z uzytkownikiem, ktory dokonal zakupu i nie odebral towaru.

Allegro juz naliczylo oplate za transakcje, do ktorej nie doszlo.

Po jakim czasie moge ubiegac sie o zwrot naliczonej prowizji?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

xyz96
#21 Demiurg#

Kupujący ma 5 dni na wpłatę, chyba że był to odbiór osobisty. O zwrot naliczonej opłaty możesz już teraz poprosić tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Załącz jakiś dowód na rezygnację kupującego.

oznacz moderatorów

Heroldzik
#8 Zapaleniec#

Odbior byl osobisty. Wyslalem pytanie do kupujacego i zero odpowiedzi. Rezygnacji wiez tez pewnie nie bedzie. Po prostu kliknal kup i dalej nic sie nie dzieje.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Heroldzik 

Allegro ma możliwość skontaktować się z kupującym i zapytać, czy zapłacił za towar i go odebrał.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Heroldzik na lokalnie nie maprowizji tylko oplata transakcyjna . Możesz pisać przez allegro - pomoc , podaj nr przesylki , załącz potwierdzenie zwrotu środków .

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@mdrogeria jak to był odbiór osobisty to nie ma żadnego nr przesyłki, ani wpłaty. Niestety ten system opłat na allegro lokalnie w przypadku braku finalizacji transakcji, to jest w pewnym sensie złodziejstwo. Inaczej nie można tego nazwać.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Heroldzik
#8 Zapaleniec#

Tak jest dokladnie jak napisal mikeza. Odior osobisty nie ma zadnego numeru listu, potwierdzenia wpłaty itd. W allegro widnieje oplata transakcyjna. Opłata za transakcję czy prowizja od sprzedaży z puntu widzenia sprzedającego oznacza to samo.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Heroldzik Przy odbiorze osobistym opłata transakcyjna jest naliczana od razu. Próbuj pisać o zwrot do Allegro ale pisali tu że niestety małe szanse.(obym się mylił)

oznacz moderatorów

mateuszcg
#9 Pomysłodawca#

1000x powtarzane. Żadnego zwrotu nie dostaniesz. Płać i płacz lub na odwrót. Na drugi raz będziesz miał nauczkę.

oznacz moderatorów

Heroldzik
#8 Zapaleniec#

Nauczkę za co? Zrobiłem cos nie tak? Wystawiłem przedmiot z odbiorem osobistym, płatność przy odbiorze.

Rozpoczynając temat liczę na konstruktywne odpowiedzi a nie bezsensowne pieniactwo.

Temat wyjasniony

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Heroldzik Są dwie ważne zasady nigdy nie wysyłaj zanim nie dostaniesz kasy i nie udostępniaj odbioru osobistego ,pozornie można lepiej zarobić a w rzeczywistości stajesz się często kozłem ofiarnym.

oznacz moderatorów

Heroldzik
#8 Zapaleniec#

Nic nie wysłałem. Problem przedstawiłem jasno. Oferta kup teraz z opcją odbioru osobistego. Ktos kupił i dalej nic się nie wydarzyło. Allegro tego samego dnia naliczyło opłatę za transakcję ktorej nie było.

oznacz moderatorów