anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak towaru w przesyłce

yangseller
#8 Zapaleniec#

Dzien dobry, zakupiłem po przez Allegro lokalnie karte graficzna dostawa odbywała sie przez paczkomat inpost. Odebrałem paczke ktora okazała sie pustym pudełkiem. Sprzedający twierdzi ze ktos zawartość ukradł w co osobiscie nie wierze. Do inpostu zgłosiłem protokół szkody oraz reklamacje ktore zapewne odrzuca a na Allegro rozpaczałam dyskusje natomiast pracownik Allegro każe czekac 30dni na rozpatrzenie decyzji przewoźnika w stosunku do reklamacji przez sprzedającego. Czym podyktowany jest taki ruch gdy jako kupujący zostaje oszukany i program ochrony kupujących w moim przypadku bedzie zależny od decyzji przewoźnika ktory na 99,9 umyje rece ? Czy sprawe warto od razu kierować na policję ?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Tak warto skierować na Policję, zapewne przewoźnik nic nie zrobi a Allegro przy zakupie od prywatnego to czeka na decyzję ponieważ za przesyłkę sprzedajacy odpowiada do chwili nadania, więc????

oznacz moderatorów

yangseller
#8 Zapaleniec#

@LEW433  W takim przypadku jesli przewoźnik odrzuca reklamacje, POK nie ma zastosowania?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To może być różnie z tym, gwarancji nie ma. Łatwiej będzie jak będzie zgłoszenie na Policji. 🤔

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@yangseller tak zgłoś na policje, może było więcej takich przypadków i to połączą, pamiętaj że przy zakupie od osoby prywatnej na Ciebie przechodzi ryzyko utraty lub uszkodzenia w momencie nadania paczki przez sprzedawcę 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@yangseller byl watek na forum z rtx 3090 i poszlo 10k z pistu kupujacy zostal z niczym. Przewoznik allegro i sprzedawca sie wyparli policja umozyla bo zlozyl zawiadomienie po miesiacu z okladem odparowaly nagrania etc lec na policje w te pedy zeby zdazyli material dowodowy zebrac 

oznacz moderatorów