anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak zwrotu przedmiotu

Eveline2021
#7 Wielbiciel#

Osoba kupila ode mnie przedmiot na allegro lokalnie. Po otrzymaniu napisala ze przedmiot jest niesprawny i chce dokonać zwrotu. Mimo moich wątpliwości (bo wysyłam przedmiot nowy więc o zepsuciu nie ma mowy) zgodzilam się na zwrot. Pieniądze zostały odeslane a produktu nie ma.  Czy jest możliwość aby ta osoba nie mogla juz korzystać z allegro i oszukiwać ludzi? 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

Oddałaś kasę bez zwrotu towaru? napisz do niego że czekasz na zwrot bo inaczej zgłosisz na Policję.

oznacz moderatorów

Eveline2021
#7 Wielbiciel#

Napisalam ale zero odpowiedzi

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To zgłoś na Policję.

oznacz moderatorów

Eveline2021
#7 Wielbiciel#

Szczerze to obawiam się że dla 100 zl nawet nie będą chcieli przyjac zgłoszenia bo to jak mowia niewielka szkodliwość. Prędzej chyba allegro by mi pomoglo - program ochrony kupujacych czy jakos tak.... W sumie mogłabym odpuscic ale nie widzę powodu aby to robic... 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ochrona kupujących a nie sprzedających! Policja musi przyjąć zgłoszenie.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Eveline2021 po 1 muszą przyjąć zgłoszenie, po 2 art 286 oszustwo czyli doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia majątkiem ścigane jest jako przestępstwo od kwoty nawet 1 grosz, po 3 ap musisz mieć notatkę ze zgłoszenia na policji by ci zwrócili

oznacz moderatorów

Eveline2021
#7 Wielbiciel#

Zależy mi bardziej aby ten użytkownik został zablokowany na allegro i nie mogl Oszukiwać innych

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Eveline2021  Nie wydaje mi się aby była możliwość zablokowania takiego kupującego, chociaż jest bardzo prawdopodobne że na taką blokadę on zasługuje.

Allegro nie blokuje użytkowników którzy przynoszą zyski, a zyskiem Allegro jest prowizja ze sprzedaży, no i brak  wypłaty z Protect.   Allegro przyzna może nawet order takiemu kupującemu.

Twoim błędem był zwrot pieniędzy kupującemu,  przyznałaś w tym momencie że jego reklamacja była uzasadniona.  Ale nie wiń siebie, gdybyś odmówiła tego zwrotu prawdopodobnie  uzyskałby zwrot z Allegro Protect a ciebie obciązyliby kosztem.

Takie niestety są uroki sprzedaży na Allegro, na przyszłość zastanów się czy nie taniej będzie wyrzucić przedmiot lub ofiarować ubogim niż sprzedawać na Allegro.

oznacz moderatorów