anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Budowanie reputacji jako sprzedający na Allegro Lokalnie

jutomi
#7 Wielbiciel#

Witam,

Pomimo kilkunastu lat stażu jako kupujący i sprzedający na Allegro od ostatniego resetu systemu ocen nie mam żadnych ocen od kupujących. 

Postanowiłem to zmienić, zapraszając moich ostatnich klientów do wystawienia mi ocen za dokonaną transakcję.

Odpowiedzi można podzielić na dwie grupy:

1. Chcę Pana ocenić, ale nie widzę takiej opcji. Czy na Allegro Lokalnie jest możliwości dokonania oceny sprzedaży analogicznie od przycisku "oceń sprzedawcę" na tradycyjnym Allegro? (nie byłem Kupującym na Allegro lokalnie i nie wiem jak pomóc komuś w wystawieniu oceny sprzedaży).

2. Już dokonałem oceny. Tymczasem ja nigdzie nie widzę zmiany w swoim statusie. Sprawdzam: moje konto - ocena sprzedaży - otrzymane - "Brak ocen od kupujących".

Co robię nie tak?

T.M.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Vryko
#18 Luminarz#

Ja tak ciut nie na temat, ale jak dla mnie: "budowanie reputacji" i "Allegro Lokalnie" ciut sie gryzie ze sobą..

😉

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

jutomi
#7 Wielbiciel#

Czyli według Ciebie Allegro Lokalnie powinno działać wg. zasady sprzedaj - zapomnij - zniknij? Jeśli ktoś sprzedaje jeden przedmiot na dwa lata to ma reputację gdzieś. Ale jeśli ktoś jako osoba prywatna nie ma dostępu do "tradycyjnego Allegro" i chce sprzedawać np. dziesięć przedmiotów miesięcznie, to warto sobie móc "budować reputację" z ocen zadowolonych dotychczasowych klientów. 🤔

oznacz moderatorów

KostekMax
#10 Popularyzator#

Wydaje mi się że Allegro od jakiegoś czasu próbuje oddzielić "komercyjnych" sprzedawców czyli tych sprzedających jako firmy duże ilości od tych prywatnych i drobnych ciułaczy.

Jednych chce zatrzymać na Allegro gdzie będą działać o system komentarzy gdyż z założenia są "bezpiecznymi" sprzedawcami dla interesu Allegro.

A tych drugich jako mniej opłacalnych i bardziej ryzykownych zostawić na AL i najlepiej bez skomplikowanych systemów ocen etc żeby za bardzo potem nie zawracali gitary serwisowi a jak coś to niech przez sądy załatwiają swoje spory.

Więc na AL raczej "reputacji" się nie zbuduje xD

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@jutomi Nie wiem jaki reset systemu masz na myśli, ale na ten moment nie ma możliwości wystawiania ocen za transakcje dokonywane w ramach Allegro Lokalnie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

jutomi
#7 Wielbiciel#

Mam na myśli zmianę całego systemu oceniania, które odbyło się około 2017 roku. System oceniania obustronnego Sprzedawca-Klient został wtedy ograniczony jedynie do ocen Sprzedawcy przez Klienta i cała dotychczasowa historia ocen została zresetowana.

T.M.

oznacz moderatorów