anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Chcę jako sprzedwca dokonać zwrotu pieniędzy

MAMY ROZWIĄZANIE!
Mr-Wrong
#7 Wielbiciel#

Jestem sporadycznym sprzedawcą na Allegro Lokalnie i nie zauważyłem, że oferta przedłużyła się automatycznie i ktoś zakupił ode mnie przedmiot, którego już nie mam. Chcę dokonać mu zwrotu pieniędzy ale nie mogę połapać się i znaleźć takiej funkcjonalności jak "zwrot wpłaconych pieniędzy" przez PayU. No i później poprosić o anulowanie prowizji. Skontaktowałem się z Kupującym, przeprosiłem i poprosiłem o podanie konta do zwrotu czyli mogę dokonać wypłaty na swoje konto i z niego oddać kasę, ale wtedy nie wiem czy allegro uwzględni mi dokonany zwrot czyli odpuści prowizję. Proszę o jakieś wskazówki.

Tomasz 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
Knowhere
#21 Demiurg#

@Mr-Wrong Bo na AL nie ma takiej funkcji/opcji - musisz dogadać się z kupującym i zwrócić mu pieniądze bezpośrednio na konto bankowe.
Na AL nie ma tez prowizji, tylko bezzwrotna opłata za obsługę transakcji. Możesz próbować pisać do supportu, może Ci ją zwrócą jeśli dobrze umotywujesz im swoja prośbę (choć z przypadku opisanego powyżej wynika, że wina za zaistniałą sytuację leży głównie po Twojej stronie).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Mr-Wrong O zwrot naliczonych opłat upomnij się tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Napisz, że w regulaminie Allegro nie ma ani słowa o automatycznym wznawianiu ofert na Lokalnie, więc do wznowienia doszło wbrew Twojej woli i opłata w takiej sytuacji została naliczona bezpodstawnie.

oznacz moderatorów
Mr-Wrong
#7 Wielbiciel#

Dzięki, w sumie coś takiego chodziło mi po głowie, bno najpierw nie było automatycznego wznawiania, później je wprowadzono ale chyba słabo wypada kontrola dotychczasowych ogłoszeń i to mnie uśpiło. Dzięki. Tak zrobię.

Pozdrawiam

Tomek

oznacz moderatorów