anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co mogę zrobić jeśli zostałam oszukana na Allegro lokalnie ale to ja sprzedałam towar

Client:85971765
#9 Pomysłodawca#

Zaznaczę ze jestem osobą młodą ,która szuka dorobku nie na stałe a dorywczo . Moja sytuacja polega na tym ze znalazłam ogłoszenie na Facebooku ze potrzebują młodych osób do sprzedawania rzeczy na Allegro lokalnie . Napisałam i dali mi zdjęcia i opis produktu DJI mini 2 ,wstawiłam to na Allegro lokalnie po kilku godzinach odezwał się kupujący i kupił przelał środki na konto Allegro ja musiałam przelać to na moje konto po czym musiałam zrobić przelew na konto ,,szefa’’ gdy zrobiłam on twierdził ze paczkę wyślę a gdy klient prosił o numer napisałam to tego szefa a on usunął mnie z aplikacji telegram i nie ma z nim odzewu a klijent chce produkt !! Nie wiem co mam robić pomóżcie 

oznacz moderatorów
50 ODPOWIEDZI 50

Client:85971765
#9 Pomysłodawca#

Marne 100zl 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Czyli 100 już masz. 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@Client:85971765 Jak nie ty, to twoi rodzice zapłacą tą kwotę i oby skończyło się tylko na tym tysiaku. 2 miesiące z 500+ pokryją głupie zachowania. Jak można obcej osobie sprzedawać towar, i brać pełną odpowiedzialność za transakcję na siebie, łącznie z reklamacjami i ryzykiem uszkodzenia towaru, bo o braku samego towaru nie wspominam.

A te screeny myślisz że realnie ci coś pomogą? Że niby policja to tacy czarodzieje, co na podstawie screenów złapią ci oszusta, co zapewne nawet konta bankowe miał na drugiego mądrego słupa?

A Kupujący w czym winny, nawet jak z nimi współpracował, to co mu udowodnisz, bo zakup towaru na aukcji to nie przestępstwo.

Co masz realnie na obronę? Pytam o twarde dowody, a nie jakieś screeny, opowieści itd.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

Client:85971765
#9 Pomysłodawca#

Rozumiem powagę sytuacji aczkowiek zastanawia mnie to czemu kupujący na czacie odczytał i nic nie odpisał !! Gdy wyjaśniłam mu cała sytuacje 

oznacz moderatorów

Client:85971765
#9 Pomysłodawca#

Co ja mogę z tym zrobić jak on mi nie odp i nawet nie ma jak się z nim dogadać 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Od kiedy nie ma kontaktu z kupującym? 
Zacznij od poproszenia o numer konta do zwrotu środków. 

oznacz moderatorów

Client:85971765
#9 Pomysłodawca#

Od jakiś dobrych 4h

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

4 godziny to tyle co nic. 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:85971765  Nie odpisał bo w pierwszej chwili nie wie jak to odebrać i jak zareagować.  Ja też nie wiem czy chciałbym rozmawiać z osobą która szczerze  bez ogródek informuje mnie że zostałem zrobiony w bambuko.

Zachowanie kupującego jest normalne, mogło być inne, ale jest takie jakie jest.  On teraz też rozmawia z ludźmi i zastanawia się co zrobić, jak dalej postąpić.

Ja wykluczyłbym udział kupującego w przekręcie.  Jaki on miałby w tym interes?  Wydał pieniądze na zakup, nie ma pewności czy te pieniądze odzyska, czeka go przepychanka z Allegro, z fikcyjną małoletnią sprzedającą, może nawet zeznania na policji, a potem jeżdżenie na jakieś  sprawy karne w sądzie !  Kto by się na takie coś dobrowolnie pisał i za ile ??

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@drekenzes realnie na swoją obronę ma mlode głupie niedoświadczone nigdy nie karane. jak zglosi sie na policję szybko i przedstawi sprawę to sąd powinien potraktować bardzo łagodnie zwłaszcza jak wyrazi skruchę np jakieś prace społeczne dać. Policja pewnie zamknie sprawę chyba że po drugiej stronie taki janusz siedzi co mysli że go nie znajdą jak zablokuje dziewczyne w aplikacji uwierz ale durniów nie brakuje słupem na słupa przez słupa się nie robi wałków na 1tys zł w tym nadzieja że zabezpieczył się lipnie. Co do ap na sprzedajacą to jest nie ściągalne chyba że sądownie a sąd uwali roszczenie windykacji z ap od allegro ponieważ allegro nigdy nie było stroną umowy między konsumentami a długu może dochodzić tylko strona w umowie poszkodowana jeszcze zakładając sprawe z kodeksu cywilnego sama a ta dostanie ap i będzie miała sprawę w zadku.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:85971765 aha jeszcze ci doradze jak juz policja zafejestruje sprawe to niech ci dadza papier ze przyjeli zgloszenie popelnienia przestepstwa na cele dyskusji jaka kupujacy w allegro zalozy trzeba bedzie tam wkleic skan / zdjecie tego zgloszenia i napisac ze sprawa jest w toku i ze czekasz az policja sprawe zbada 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Ile masz lat i czy dostałaś zgodę rodzica na sprzedaż na allegro?

oznacz moderatorów

Client:85971765
#9 Pomysłodawca#

Mam 16 lat rodzice wiedzą ale nie wszystko 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Weź pogadaj z rodzicami, niech wiedzą co jest grane bo to oni odpowiadają za Ciebie finansowo. Dla swojego i ich dobra. 

oznacz moderatorów

Client:85971765
#9 Pomysłodawca#

Dobra pogadam ale może najpierw poczekam na odpowiedz tego pana co to kupywał bo śmiało mógł być razem z tymi oszustami i teraz próbują wyciągając kasę 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Mogło tak być ale nie masz jak tego udowodnić. Sprawę trzeba zgłosić na policję - także pogadaj z rodzicami. 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Screenshot_23.png

 

Wynikało by, ze kolejność to reklamacja w banku. Kasy tym nie odzyskasz ale możesz dane oszusta dostać i potem komenda. Zbieraj też wszystkie rozmowy z nim, bo będą ważne.

oznacz moderatorów

PanKarol12
#7 Wielbiciel#

Witam. SYN MIAL PODOBNA SYTUACJE. Kilka dni temu. Czy możesz mi powiedzieć jak kupujący miał na imię i nazwisko I gdzie paczka miała trafic

oznacz moderatorów

Client:85971765
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry , był to nie jaki Mikołaj [edycja] paczka miała trafić koło Szczecina a kazał dać lokalizacje Rybnik .

oznacz moderatorów

PanKarol12
#7 Wielbiciel#

U mnie kazał dać lokalizację Toruń a odbiór miał być w Pustkowie. Możesz.ki podać nr konta na który musiałeś zrobic przelew ekspresowy.

oznacz moderatorów