anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co powinienem zrobić

Client:54303486
#8 Zapaleniec#

Witam.

Mam problem dotyczący mojej sprzedaży z przed paru dni , mianowicie wystawiłem ogłoszenie z dwoma głośnikami , wrzuciłem zdjęcia i dodałem opis , głośniki otrzymałem od znajomego i nie wiedziałem do czego dokładnie służą a sprawdzałem je w aucie czy działają i działały , plan był też taki aby je zamontować w zestaw car audio natomiast w międzyczasie znalazłem cały zestaw car audio i te głośniki poszły w niepamięć , problem w tym ,że dopiero kupujący po fakcie mnie uświadomił ,że są to głośniki naścienne i brakuje jakichś części o których sam nie wiedziałem ,że istniały kiedykolwiek, kupujący aktualnie domaga się zwrotu i nie wiem co w tej sytuacji zrobić.

Podaję link do mojego ogłoszenia żeby można było zweryfikować czy to moja wina czy niedopatrzenie kupującego 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/glosnik-magnat-interior-ic-82-wys-jakosc

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:54303486 a spytaj się czy na zdjęciu je widział ? 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Treść oferty jest jasna - w sprzedaży dwa głośniki. Nic mniej, nic więcej. 
Napisz kupującemu, że reklamację odrzucasz jako bezpodstawną - towar jest zgodny z opisem ogłoszenia. 
Chyba, że chcesz to możesz przyjąć zwrot ale to już tylko Twoja decyzja. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:54303486 a czy napisane w aukcji ze sa nascienne czy do samochodu czy na uszy? Nie podana jest nazwa i specyfikacja to sobie mogl wygooglac  do czego sie takich glosnikow uzywa a nie **piiip**zielic farmazony pt towar niezgodny z opisem oferta zawiera to co bylo w paczce czyli 2 glosniki jakbys napisal ze zawiera dwa gwozdzie do mocowania na czole i mlotek to moglby sie upominac. Towar jest uzywany wiadomo ze nie fabrycznie nowy obejmuje elementy wyszczegolnione w ofercie. Odrzuc reklamacje ze wzgledu na fakt iz powinien zaznajomic sie z oferta gdzie nic o dodatkowych elementach nie pisze a to co zawierala oferta zostalo wyslane bezzasadnym jest wiec roszczenie zwrotu kasy. Napisz mu tez ze zakupow od osoby prywatnej nie obejmuje ustawa konsumencka tylko kodeks cywilny i jak chce to moze zalozyc sprawe w sadzie gdzie bedzie musial wykazac ze oferta uwzgledniala brakujace elementy i ze koszty sadowe i pozwu ponosi strona przegrana oraz skladajacy pozew

oznacz moderatorów

Client:54303486
#8 Zapaleniec#

Dzięki za odpowiedź 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oferta nie może wprowadzać w błąd kupującego, a może jednak wiedziałeś skoro chciałeś założyć do auta a to są naścienne głośniki, kupujący składa reklamację a Ty jako sprzedajacy musisz tą reklamację rozpatrzyć, nie wiadomo co będzie jak kupujacy założy dyskusję, różnie może być.

oznacz moderatorów

Client:54303486
#8 Zapaleniec#

Nie wiedziałem co to dokładnie za głośniki , nazwa jest na głośniki więc taką podałem , ogłoszenie wystawiałem na szybko i tylko skopiowałem zakres informacji o głośniku to co moim zdaniem najbardziej interesuje kupującego , co ma sprawdzenie głośników w aucie do oszustwa ? Dyskusja już została założona ale mam pierwszy raz taką sytuację i nie wiem co z tego wyniknie , nie uważam też ,że kupujący powinien mi zarzucać co chwilę oszustwo w dyskusji bo jeśli już to jest to niedopatrzenie z obu stron 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@LEW433 Załóżmy czysto teoretycznie, że sprzedający wiedział co to dokładnie są za głośniki i jakie jest ich przeznaczenie.

Co taka wiedza zmienia w świetle tego co było w treści oferty czyli:

"Posiadam na sprzedaż 100% sprawne , dwa takie same głośniki wysokiej jakości marki Magnat a dokładny model to Interior IC 82"


oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie jestem prawnikiem więc napisałem wyraźnie , nie wiadomo jaką i kto podejmie decyzję jakby była założona dyskusja. 😁

oznacz moderatorów

Client:54303486
#8 Zapaleniec#

Ciężko na tel cokolwiek tutaj się robi , długo reaguje na cokolwiek ale chciałem wam wszystkim podziękować przede wszystkim za pomoc i udział w temacie , moje bazowe pytanie teraz brzmi czy na pewno mam nie przyjmować reklamacji i stawiać na swoim , czy to wyjdzie mi bez minusu w moją stronę i obciążeń jakimiś kosztami czy to sądowymi czy innymi jeśli zabierze się za to ktoś wyżej

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:54303486 Decyzja co zrobisz należy do Ciebie - nikt z nas tego za Ciebie nie zrobi.

Jeśli odrzucisz reklamację (w mojej opinii masz ku temu bardzo solidne podstawy) to allegro nie ma prawa Twojej decyzji kwestionować.

Jeśli dojdzie do ewentualnej sprawy w sądzie to tylko z powództwa cywilnego - kupujący musi założyć sprawę i to on musi w sądzie udowodnić, że ma rację.
Sprawy w sądzie bym się nie obawiał bo na 99,99999% do niej nie dojdzie.

Jeśli zdecydujesz się odrzucić reklamację to w dyskusji powtarzaj jak zdarta płyta - reklamację odrzucam jako bezpodstawną, towar jest w 100% zgodny z opisem.
Nie wdawaj się też w żadne dywagacje ani z allegro ani z kupującym.

Najpewniej skończy się to tak, że allegro wypłaci kupującemu rekompensatę z Allegro Protect lub dostanie jakieś monety itp.

Gdyby zdarzyło się, że będą chcieli obciążyć wypłatą Twoje konto to wróć do nas - podpowiemy co trzeba zrobić.

Jeśli jednak zdecydujesz się przyjąć te głośniki to po prostu poproś o odesłanie, jak odeśle to sprawdź czy wszystko ok i oddaj kasę.


oznacz moderatorów

Client:54303486
#8 Zapaleniec#

Rozumiem , dziękuję Ci bardzo za odpowiedzi i zargumentowanie Twojej wypowiedzi 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:54303486 mozesz napisac tak: reklamacje odrzucam roszczenie kupujacego uznaje za bezzasadne oferta jasno wskazuje ze jej przedmiotem sa glosniki 2szt marki x nie wspomina nic o elementach mocujacych ani nie ma tychze na zdjeciach w ofercie. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:54303486 nie wolno ci napisac nie przyjmuję reklamacji możesz uznac lub odrzucić reklamację za to pierwsze dostalbys po lbie allegro protect

oznacz moderatorów

Client:54303486
#8 Zapaleniec#

Czy to już raczej koniec sprawy z mojej strony ? Bo nie wiem jak działa to allegro protect , jestem zielony w tych tematach , z góry wam dzięki za odpowiedzi i ogólnie jeszcze raz za pomoc w całym temacie.

 

"crdevil**" rozumiem, że nie jest Pan zadowolony z odmownej decyzji reklamacyjnej. 

 

Nie mogę tego zmienić, ale proszę się nie martwić, postaram się pomóc rozwiązać Pana problem. Proszę, aby wypełnił Pan krótki formularz, który będzie dostępny 30 lipca, po godzinie 21:52 pod linkiem: 

 

https://allegro.pl/allegro-protect/index 

 

Client:543034** miał Pan prawo odmownie rozpatrzyć reklamację, dlatego jeśli zaakceptujemy wniosek - nie będziemy wymagali spłaty. "

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:54303486 Nie masz powodów do obaw 🙂

 
Teraz Allegro wspaniałomyślnie odda kupującemu kasę za to że kupił coś zgodnego z opisem 🙈

oznacz moderatorów