anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co w przypadku, jeśli nie wyślę przedmiotu kupującemu który wygrał aukcję ale oddam wpłatę?

CNV
#7 Wielbiciel#

Witam.

Niestety nie znalazłem podobnego wątku na forum, jeśli jest - sorry za zaśmiecanie i proszę o link:)

Pytanie brzmi: Co w przypadku, jeśli nie wyślę przedmiotu kupującemu który wygrał aukcję, a zamiast tego oddam wpłatę?

Chodzi mi o sytuację kiedy np; przedmiot ulegnie uszkodzeniu lub okaże się niesprawny przed wysyłką, albo po prostu wylicytowana kwota będzie śmiesznie niska w stosunku do wartości przedmiotu. Nie ma niestety możliwości ustawienia ceny minimalnej, a tylko cenę wywoławczą.

Z tego co wyczytałem (mówimy o allegro lokalnie) kupujący który wygra aukcję nie ma obowiązku zakupu i po 5 dniach bez wpłaty aukcja jest wznawiana.

W związku z tym, czy sprzedający ma obowiązek wywiązać się ze swojej części umowy i wysłać przedmiot, skoro kupujący nie musi.

 

Pozdrawiam. 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

ZibiK30
#18 Luminarz#

@CNV Skontaktuj się z kupującym, pokaż w czym tkwi problem i rozwiążcie umowę, jeśli masz przekonujące argumenty a nie powód zbyt małej kwoty w licytacji 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@CNV nie musisz wysyłać, nikt Ci nic nie zrobi ( chyba że sąd ), możesz też dostać negatywa 🙂  Wyjaśnij kupującemu sytuację, przeproś i oddaj kasę 🙂 poproś o numer konta bo na Lokalnie nie zwrócisz przez payu 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

CNV
#7 Wielbiciel#

kostas11; nie musisz wysyłać,

xyz96;   Musisz wysłać,

;D

Niemniej dzięki za przedstawienie argumentów:)

Czy są jakieś represje ze strony allegro, np, czy zablokują mi konto bo nie wysłałem przedmiotu i kupujący się poskarżył?

Ktoś z was był w takiej sytuacji?

 

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@CNV Umowa zawarta - masz obowiązek wysłać, to pewne. Możesz zapytać Allegro. Jeśli ktoś pisze, że nie masz takiego obowiązku, wprowadza Cię w błąd.

W praktyce represji dużych ze strony Allegro nie ma, ale uważać trzeba, każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. Gorzej, gdy kupujący się uprze i pójdzie do sądu. To mało prawdopodobne, ale teoretycznie możliwe.

oznacz moderatorów

festung-breslau
#7 Wielbiciel#

Allegro Lokalnie to jedna wielka ściema !!! Kupujący czuje się jak ryba w wodzie - ma konkurencyjną aukcję i u Ciebie zawyży kwotę zakupu (nikt mu nic nie zrobi) - Ty czekasz 5 dni a on w tym czasie sprzedaje swój identyczny przedmiot drożej i się z Ciebie śmieje bo Tobie nie musi płacić. A ty jesteś udupiony - gdzie tu sprawiedliwość ???

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie ma.😣

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@kostas11 To AL  tam chyba nie ma komentarzy .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Świetna rada.😛

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@CNV Musisz wysłać, została zawarta prawnie wiążąca umowa, o ile kupujący zapłaci w ciągu tych pięciu dni.  W takiej sytuacji masz obowiązek wydać rzecz, a jeśli tego nie zrobisz, kupujący może się domagać wydania nawet sądownie. Allegro to nie zabawa. Z regulaminu Allegro Lokalnie wynika, że kupujący nie musi płacić, ale jeśli zapłaci, sprzedający ma obowiązek sfinalizować transakcję.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@CNV, z chwilą zawarcia transakcji zostaje zawarta również umowa, która jest prawnie wiążąca. Kupujący będzie mógł domagać się wysyłki na drodze cywilnoprawnej. O tym, kiedy na Allegro Lokalnie dochodzi do zawarcia transakcji, przeczytasz w Regulaminie (Artykuł 5. Transakcje dokonywane w ramach Ogłoszeń).

 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów