anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić gdy ktoś zamówił rośliny na allegro lokalne i nie chcę ich odebrać.?

teohyn
#7 Wielbiciel#

Chodzi o kupującego [edycja]. Zamówił rośliny i nie chcę ich odebrać. Nie odpowiada na wiadomości. Rośliny czekają wykopane. Co z tym można zrobić?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mwmonety
#21 Demiurg#

Nic takiemu nie zrobisz ,AL zezwala bez konsekwencji na takie działania klientom i oni tak bezkarnie robią. Po 5 dniach bez wpłaty aukcja się sama wznowi ,szkoda tylko że roślinki mogą uschnąć ale powiedzą ci że trzeba było wykopać jak będzie wpłata na koncie a nie tylko zamiar jej zrobienia.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@teohyn Na Allegro Lokalnie nie ma obowiązku zapłaty po zakupie. Jeżeli kupujący nie zapłaci w ciągu pięciu dni, ogłoszenie odnawia się automatycznie, a prowizja nie zostaje naliczona. Jeżeli jednak kupujący wybrał odbiór osobisty lub wysyłkę za pobraniem, prowizja jest naliczana, dlatego nie udostępniaj pobrania i odbioru osobistego na Lokalnie, tylko zapłatę z góry. Teraz do obioru towaru możesz go zmusić tylko sądownie, ale zapewne do sądu nie pójdziesz. Zakop z powrotem rośliny i czekaj na innego kupca. Jeśli masz naliczoną prowizję, poproś o jej anulowanie tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Dołącz jakiś dowód na rezygnację kupującego. Następnym razem wystawiaj na zwykłym Allegro, tam jest obowiązek zapłaty. Klikasz "wystaw przedmiot", potem zaznaczasz na dole po prawej stronie "dotychczasowy formularz", czyli link widoczny na zdjęciu;

AAAA.JPG

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@teohyn kupujący, którego wskazałeś nie dokonał żadnego zakupu na Allegro Lokalnie, a u Ciebie (na koncie, z którego piszesz) jest tylko jedna odwołana sprzedaż z lutego. Czy na pewno doszło do sprzedaży na Allegro Lokalnie?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

teohyn
#7 Wielbiciel#

Jakub2703 zamówił na początku czerwca przez allegro lokalnie sadzonki. Nie chcę ich odebrać , nie odzywa się, nie odpowiada na wiadomości. Rośliny zakopałem w ziemi. Mam nadzieję ,że nic im nie będzie. Dziękuję za pomoc

oznacz moderatorów