anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić jak kupujący dokonał zakupu z obiorem osobistym i się nie zgłasza?

alex_luks
#1 Nowicjusz#

Kupujący zakupił przedmiot na Allegro lokalnie i się nie zgłasza. Przedmiot został przeniesiony do sprzedanych. Prowizja pobrana. NIe wiem co zrobić. Poproszę o pomoc. 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

@alex_luks Na przyszłość- nie udostępniać pobrań ani odbioru osobistego>jak nie musisz. Możesz napisać o zwrot ale jak nie masz dowodu ze nie doszło do transakcji to marne szanse, ale pisz: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@alex_luks 

chyba musisz odczekać aż minie regulaminowy czas na odbiór
Po tym okresie możesz zgłosić się do allegro o zwrot prowizji

czy dostaniesz go nie jestem pewien bo trudno udokumentować brak odbioru

 

może pomogą moderatorzy @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

PawelHkrk
#11 Animator#

Można również spróbować:

1. Wiadomość do "kupującego": "Witam. Jeśli państwo nie zapłaci za zamówienie złożone w dniu X, będę zmuszony odstąpić od umowy ze względu na zwłokę zgodnie z KC. Czekam do 10:00 jutro Y. Pozdrawiam, Z"

2. Wiadomość do "kupującego": "Witam. Niestety nie otrzymałem żadnej odpowiedzi od państwa, zatem muszę odstąpić od umowy ze względu na zwłokę zgodnie z KC. Pozdrawiam, Z."

3. Zgłoszenie do Allegro: "Witam. Proszę o zwrocie Xzł jaki zostali naliczone za OFERTA Y. W załączniku potwierdzenie odstąpienia od umowy ze względu na zwłokę "kupującego" "molex12345". Pozdrawiam, Z.". W załączniku zdjęcie chatu.

oznacz moderatorów