anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

co zrobić jak kupujący nie odebrał sprzedanego przedmiotu ?

cassius2005
#7 Wielbiciel#

dzień dobry.

co zrobić jak kupująca wybrała odbiór osobisty następnie nie zgłosiła się po odbiór i teraz nie odpowiada na próby kontaktu czatem ? Jak odzyskać pieniądze naliczone przez Allegro za sprzedaż przedmiotu ?

jak wystawić go ponownie ?

pozdrawiam.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

Tomek_SSJ
#1 Nowicjusz#

Podpinam się pod pytanie. Jak można jeszcze odzyskać koszt nadania przesyłki i koszt pakowania paczki?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie udostępniaj takiego typu płatności, prowizja na AL jest bezzwrotna, kupujący ma 5 dni na realizację czyli zapłatę, o zwrot prowizji piszesz tu, ale zażądają potwierdzenia że do transakcji nie doszło: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

oznacz moderatorów

Client:35875062
#7 Wielbiciel#

Dziękuje za info. Do transakcji nie doszło. Napisałem do kupującego brak odpowiedzi .. dzwoniłem bezskutecznie. Gdy sprawdziłem w necie otrzymałem informacje ze to nie pierwszy przypadek tego kupującego. Odbiór osobisty a chore dane adresowe .. kod pocztowy Poznań ale on twierdzi ze to Miami 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@cassius2005 @Client:35875062 
co zrobić jak kupujący nie odebrał sprzedanego przedmiotu ?

Następnym razem nie udostępniać płatności przy odbiorze (odbiór osobisty udostępniać tylko po zapłacie "z góry" przez Allegro Finanse)

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@cassius2005, kupujący na Allegro Lokalnie ma 5 dni na sfinalizowanie płatności. Jeśli nie zrobi tego w tym czasie, uznajemy, że do sprzedaży nie doszło, a ogłoszenie zostaje automatycznie wznowione. Opłata na Allegro Lokalnie jest bezzwrotna. Możesz jednak skontaktować się z nami w tej sprawie przez formularz kontaktowy

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@mr_oma 
kupujący na Allegro Lokalnie ma 5 dni na sfinalizowanie płatności. Jeśli nie zrobi tego w tym czasie, uznajemy, że do sprzedaży nie doszło, a ogłoszenie zostaje automatycznie wznowione.

Przy wybranej płatności "przy odbiorze" ???

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@A3dam, dzięki za zwrócenie uwagi - opisane przeze mnie warunki dotyczą oczywiście płatności z góry. Przepraszam! 🙂  

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

cassius2005
#7 Wielbiciel#

w takim razie w jaki sposób mam wznowić aukcję ?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@cassius2005 W tym przypadku możesz skorzystać z przycisku "wystaw podobne". Nie ma możliwości wznowienia takiej oferty (z płatnością przy odbiorze). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@cassius2005, moja poprzednia wiadomość dotyczyła płatności z góry. Jeśli nie masz kontaktu z kupującą, również skontaktuj się z nami przez wskazany formularz. 🙂 

W przypadku odbioru osobistego, oferta nie wznowi się automatycznie - musisz ją ponownie wystawić.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

cassius2005
#7 Wielbiciel#

wysłałem prośbę o wsparcie Allegro w formularzu kontaktowym.

Zamówienie od [edycja] z dnia 20 Kwi. 2022, 21:43. Kupująca nie zgłosiła się po odbiór towaru. Ignoruje próby umówienia się. Od prawie tygodnia nie mam możliwości finalizacji transakcji. 

 

oznacz moderatorów