anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić, jeśli dałam się nabrać oszustowi?

imposanimi
#7 Wielbiciel#

Co zrobić, kiedy podałam adres email i kliknęłam w przycisk z fałszywej wiadomości ( potem sprawdziłam, to nie Allegro, tylko: fr_**piiip**@zohomail.in). Środki ze swojego konta przelałam w bezpieczne miejsce. Ale co dalej?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

komis-bell
#21 Demiurg#

@imposanimi Jeśli tylko kliknęłaś w jakiekolwiek linki to polecam wykonać pełne skanowanie urządzenia programem np. MALWAREBYTES (może potrwać kilka/kilkanaście godzin).
Jeśli z klikniętych linków podawałaś jakiekolwiek dane logowania do banku lub allegro to bezpiecznie będzie zmienić hasła.

oznacz moderatorów

imposanimi
#7 Wielbiciel#

Dziękuję!

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@imposanimi Szansa, że po samym wejściu w link na urządzeniu pojawi się jakiś szkodnik jest mała ale jednak istnieje. Dlatego polecam wykonać skanowanie podanym wyżej programem.

Podpowiem tylko, że po jego instalacji będzie 'krzyczał' o wykupienie konta premium itp ale nie trzeba tego robić - można go używać w pełni normalnie bez zakładania jakichkolwiek kont itp.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@imposanimi na pewno zmiana haseł i o ile jest możliwość uruchomić dodatkową możliwość uwierzytelnienia .

Podałeś dane do logowania banku czy tylko email?

oznacz moderatorów

imposanimi
#7 Wielbiciel#

Podałam adres email, a potem kliknęłam w przycisk rzekomo potwierdzający przesyłkę. To wszystko.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@imposanimi logowalaś się po tym linkiem na konto lub podalaś dane karty ? ... jeśli nie to nic się ne stało , a jeśli tak skontaktuj się najlepiej z bankiem .

oznacz moderatorów

imposanimi
#7 Wielbiciel#

Tylko kliknęłam w ten przycisk. Dziękuję!

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@imposanimi ma wszelki wypadek przeskanuj komputer dobrym antywirusem 

oznacz moderatorów