anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić jeśli kupujący nie podaje numeru konta do zwrotu wpłaty?

wera9800
#7 Wielbiciel#

Sprawa tego typu że zaufałam babie która miała mi zapłacić 50zl za sprzedanie karty graficznej wartej 2300 niby używanej ja ją sprzedalam facetowi po czym wyplacilam kasę na konto ona mnie zablokowała ja mu wszystko wyjaśniłam prosiłam o numer konta czy blik a on nie odpisuje na tego typu smsy i mi grozi  I pytanie czy na allegro mogę znaleźć jego numer konta we wpłatach czy gdzieś ?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Client:44052296
#21 Demiurg#

@wera9800 nie znajdziesz takich danych na allegro. Najlepiej pisz przez allegro (centrum wiadomości lub czat) że chcesz mu oddać kasę żebyś miał podkładkę w przypadku dyskusji lub sprawy w organami ścigania.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@wera9800 Jako baba nie powinnaś wierzyć żadnej babie, która chce abyś wystawiała jej towary na Allegro ze swojego konta, bo wtedy sama odpowiadasz za takie transakcje.

To było Allegro Lokalnie? Jeśli tak, pieniądze oddasz facetowi tylko na jego konto bankowe, którego numer Ci poda. Inaczej nie oddasz, a na Allegro nie znajdziesz jego numeru rachunku.

Jeżeli to było zwykłe Allegro i wypłaciłaś pieniądze na konto, a nie masz żadnych innych wpływów ze sprzedaży, także możesz mu oddać pieniądze tylko na rachunek wskazany przez niego.

Jeżeli masz inne wpływy ze sprzedaży, pieniądze na zwykłym Allegro możesz oddać tak; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/platnosc-od-kupujacego/jak-zwrocic-wplate-kupujacemu-xG71...

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@wera9800 Cześć. Czy dobrze rozumiem, że sprzedałaś przedmiot, którego nie posiadałaś? Zgodnie z regulaminem oświadczasz, że jesteś uprawniona oraz posiadasz możliwość zawarcia i wykonania umowy z Kupującym. Na przyszłość - nie zawieraj proszę więcej takiej współpracy. 
Aby uzyskać numer konta skontaktuj się z kupującym telefonicznie lub napisz do niego na czacie i zwróć mu płatność przelewem. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

wera9800
#7 Wielbiciel#

No właśnie zaczął dyskusję na allegro ja napisałam że chce oddać i narazie cisza proszę go od 4 dni o numer konta nie chce dać

oznacz moderatorów

wera9800
#7 Wielbiciel#

Potrzebuje oddać klientowi pieniądze mam je na koncie tylko nic chce mi podać numeru konta dlatego czy mogę wysłać do allegro żeby mu zwrócili ? Czat mam niedostępny

 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak nie chce podać numeru konta to może nie chce tych pieniędzy tylko chce to co za nie kupił? 

oznacz moderatorów

wera9800
#7 Wielbiciel#

Nie aktualna oferta

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

U ciebie może być nieaktualna ale klient w momencie składania zamówienia mógł ją widzieć jako aktualną i może się jej domagać .Musisz pilnować by aukcje już nieaktualne nie widniały na twoim koncie bo czasem się trafia bardziej wymagający klient dla którego uczciwość jest ważniejsza od pieniędzy .Spróbuj go przeprosić i polubownie rozwiązać sprawę.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@wera9800 Allegro oddaje jak zakup i płatność była na zwykłym Allegro  przez AF, zakup na AL musisz oddać na konto podane przez kupującego.

oznacz moderatorów

marcinwgola44
#7 Wielbiciel#

Też miałem taki problem, i nie mogłem wpłacić środków na allegro finanse. Ale można rozwiązać to wystawiajac przedmiot za 1zl i dodać koszty wysyłki wysokie , prowizja jest groszowa i zwrocic odrazu koszty takiemu delikwentowi poprzez kliknięcie w "zwróć srodki" które pojawia się koncie po zakupie

oznacz moderatorów