anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Cześć mechaniczna

thenzel
#8 Zapaleniec#

Witam. Sprzedałem na allegro lokalnie część mechaniczna do auta. Zamieściłem zdjęcia. Cześć nowa. Po tygodniu kupujący odbywa się że częśc jest uzywana, nie pasuje do jego auta a nawet że częśc jest regenerowana. Odbierając paczkę nie nie miał żadnych zastrzeżeń. Dopiero po próbie montażu u mechanika do czego sam się przyznał. Mówi że mam odebrać paczkę i zwrócić mu pieniądze. Cześć tak prosta w budowie ze cięzko nie zauważyć że jest uzywana czy nowa. Nie godzę się na jego warunki bo wiem że wyslalem cześć nowa kupiona na **piiip**. Allegro juz zabrało głos stojąc po stronie kupującego. Z automatu jakbym bym oszustem co wysatwil zdcjeie nowej części a wysłał używana. Proszę o pomoc jakie są sposoby rozwiązania sprawy. Dziękuję 

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

az1rael
#21 Demiurg#

jeśli sprzedałeś na allegro lokalnie coś nie będąc przedsiębiorcą to nie masz obowiązku przyjmować zwrotu, jeśli nie wyłączyłeś jako nie przedsiębiorca rękojmi to odpowiadasz z jej tytułu przez rok jak się coś zepsuje. Klient zgłasza reklamację z tytułu niezgodności z opisem, jak masz paragon z zakupu tej części/ fakturę że to oryginał to masz podkładkę. Niech odeśle a ty rozpatrz reklamację negatywnie i poinformuj go że możesz mu odesłać na jego koszt lub może sobie odebrać sam z danej lokalizacji

oznacz moderatorów

thenzel
#8 Zapaleniec#

Dzieki za błyskawiczna odpowiedź. Czyli jak wyśle cześć do mnie to muszę odebrać i ocenic co jest niby nie tak? Jeżeli zauwaze na części ślady montażu np. odcisk śrub mocującej lub inne skazy na elemencie mogę odżucic reklamacje lub dla świętego spokoju oddać kasę. Czy odsyłając paczkę kupujący musi zamieścić dokument reklamacji czy może to zrobić e-mailem? Bo na tą chwilę mogę to potraktować jako zwrot którego nie muszę przyjąć ? Jak nie dogadm się z kupującym allegro zwróci mu pieniądze z programu ochrony? Przecież allegro nie ma możliwości zweryfikować ta konkretna sytuację. Na tą chwilę działa to świetnie ale od strony kupującego. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@thenzel zwróć uwagę , co bardziej przebiegli potrafią odesłać uszkodzoną część z auta , a zamontować tą co wysłałeś .

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

nie możesz zwrot to co innego, poza tym nie musisz przyjmować zwrotu bez podania przyczyny nie będąc przedsiębiorcą; on zgłasza reklamację i możesz albo odrzucić na piśmie bo napiszesz że cześć jest oryginalna np masz paragon z jej zakupu z sklepu motoryzacyjnego / fakturę etc lub inne dowody np katalog części z oznaczeniem numerycznym etc nie znam się na częściach, możesz odpisać w email dodając pismo jako załącznik. Jak przykręcał a widać ślady to możesz też pomniejszyć kwotę zwrotu bo to już używka o ile zechcesz zwrot przyjąć.

oznacz moderatorów

thenzel
#8 Zapaleniec#

Cześć kupiona na **piiip**. Nie mam dowodu zakupu. Fotki były zrobione. Widział co kupuję. Do zamiennik nie oryginał za 30% kwoty oryginalnej części. Tez miał tego świadomość. Zarzucanie mi regenerację tej części czy wysłanie używanej to absurd. Zauważył że część jest uzywana po tym jak pompe oddał mu warsztat? Nie wiem z jakiego prawa chce ta osoba korzystać. W e-maili pisze że odsyła cześć bo jest uzywana lub regenerowana i nie pasuje do jego auta. Nadal paczkę inpostem. Co powinienem zrobić?  Nie odbierac? Co wtedy? Czy odebrać i zobaczyć co mi odesłał? 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@thenzel odbierz i odrzuć reklamację jeśli masz ku temu podstawy informując jednocześnie gdzie , kiedy i w jakich godzinach może odebrać swój towar .

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Zrob jak mdrogeria pisze tylko pisemnie z uzasadnieniem mu odrzuc reklamacje jak masz dowod ze to oryginal to tez sie powolaj moga byc np zdjecia ze str sklepu internetowego producenta sa programy do identyfikacji czesci po nr seryjnych wtedy printscreen ci wystarczy bo gosc moze zalozyc dyskusje zebyc allegro udowodnil przekonujaco ze miales oryginal. To tez zalezy co miales w aukcji bo jak nie uzyles slowa oryginal w ofercie to ciezko ci zarzucic ze wystawiales oryginal to samo ze ci zarzuca ze czesc byla uzywana zdjecia na aukcji sa co nie a widac np odciski zadrapania po przykrecaniu na zdjeciach to niech wskarze gdzie? Ty masz na spokojnie skopac jego argumenty logicznie i z glowa jakby sie allegro dowalilo plus musisz wiedziec ze i tak zwykle wchodza kupujacym w zadek bez mydla to nie moga podwazac twojej decyzji reklamacyjnej, a jak chlop chce to niech idzie do sadu go poinformuj tylko musisz byc pewny ze masz racje i miec najlepeij kwity dane popierajace twoja wersje 

oznacz moderatorów

thenzel
#8 Zapaleniec#

W aukcji nie ma inof że to oryginalna część. Jasno że zamiennik. Zresztą nowa fordowsa cześć to 1100zl do 1500zl pod zamówienie. Zapłacił jakaś część tej kwoty. Nie zarabiałem na tym. To mój koszt zakupu za granicą. Jemu nie chodzi że część jest nie oryginała tylko zarzuca mi że to regenerowana cześć. Stwierdził że zapewne była otwierana wymieniano w niej lożykso. Zaskoczył mnie bo z tego co wiem to nie realne. Tylko w warunkach fabrycznych mozna złożyć ta pompe i jej się nie naprawia bo należało by ją uszkodzic w celu otworzenia. Brednie. To my się zębatka nie podoba , to odstaje cos tam bardziej niż w oryginale. Paczka juz idzie. Odbiorę i oglądane dokładnie pompe. Jeżeli odrzuce jego gwarancję to jeżeli mi nie wyśle środków na odesłanie paczki to co? Nie odeśle to zaraz mnie oskarży o przywłaszczenie ? Dzięki za pomoc i wyjaśnienia. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Masz go skutecznie powiadomić że możesz mu odeslać część na jego koszt lub może sobie ją odebrać z danej lokalizacji np dopisując okreslone info w piśmie reklamacyjnym dodaj tekst że jak nie odbierze np w ciągu 30dni to część zutylizujesz, druga rzecz to allegro lokalnie a ty nie jesteś sprzedawcą to ty się nie musisz znać na częściach bo nie jesteś z zawodu mechanik no chyba że jesteś więc widziały gały co kupowały i może sobie udowadniać że ty tam coś rozbierałeś 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Podaj link do oferty, wszystko zależy co miałeś w opisie oferty, kupujący skalda reklamację i musisz ją rozpatrzyć masz dowody że sprzedałeś zgodnie z ofertą to odrzuć reklamację, nie masz oddaj lub napraw albo obniż cenę i odeślij. Uważam że czeka cię dyskusja i słowo przeciw słowu a więc musisz mieć argumenty do odrzucenia reklamacji.

oznacz moderatorów

thenzel
#8 Zapaleniec#

Pompa wody Gates Mazda cx9 3.7 ford edge 3.5

Nie wiem jak zablokować bo aukcja zakończona.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Możesz zrobić zrzut i tu dodać, ale jak masz dowody że sprzedałeś zgodnie z opisem oferty to odrzuć i tyle.

oznacz moderatorów

thenzel
#8 Zapaleniec#

Zdjęć nie mogę dodać. 

oznacz moderatorów

thenzel
#8 Zapaleniec#

Najprościej było podać numer aukcji ale tego też nie widze

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Nr aukcji to sa te cyferki z samego konca adresu html strony internetowej do aukcji 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nr oferty jest zawsze na dole po lewej, robisz zrzut >kopiuj > wklej i już.

oznacz moderatorów

thenzel
#8 Zapaleniec#

05543ed9-2aaa-42db-902b-b8b54d838d7a

oznacz moderatorów

thenzel
#8 Zapaleniec#

Odebrałem cześć. Na pierwszy rzut oka wyglądało że wszystko ok ale czułem że pompa śmierdzi płynem chłodniczym. Pod dwoma uszczelkami w rowkach widać zabrudzenia a usczelki są wilgotne. Mało tego, jedna uszczelka ma ubytek kilku mm jakby od podważania czymś ostrym. Cześć wygląda na montowana. Ktoś nie pofatygował się wyrzec uszczelki od spodu. Zostaje mi odżucic reklamacje. Już do gościa napisałem. Wkleiłem zdjęcia. Mało tego, poprosiłem syna aby nagrywał otwieranie paczki. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Masz dowody to odrzuć  i już.

oznacz moderatorów