anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Allegro i Allegro lokalnie mogłoby z łaski swojej zmienić czas na zapłatę do 12 godzin z 120H

Dizzelek
#7 Wielbiciel#

Regulaminowe czekanie 5 dni na dokonanie płatności przez kupującego to jakiś żart.
Dwie oferty "sprzedały" się, ale płatności zamrożone i teraz 5 dni rzeczy leżą i nic się z nimi nie dzieje.

Proceder trwa, ludzie kupują masowo jakiś produkt od różnych sprzedających, nie płacą, blokując im towar a w tym czasie ONI wystawiają swoje produkty , które się sprzedają bo od innych towar zamrożony.

Chyba czas przejść na gratkę lub **piiip**

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Dizzelek nie , nie może bo przelew tradycyjny może iść do 5 dni .

oznacz moderatorów

Dizzelek
#7 Wielbiciel#

5 dni? Chyba w Zimbabwe , system SWIFT takie cos u nas jest. 

A po drugie, mam taki przypadek wlasnie, ktos kupil , zaczal placic ale "platnosc anulowana" czyli nie wyslal przelewu a towar na 5 dni zamrozony.

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Dizzelek nie , zwykły przelew na poczcie 3 dni to minimum , a jeszcze trzeba dodać czas na księgowanie AF ... też się nie spieszą , a sam klient też nie rzuci wszystkiego i z miejsca nie poleci na pocztę bo Pan D czeka

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@mdrogeria  @Dizzelek  A ja zgadzam się z propozycją skrócenia terminu płatności, uważam ją za rozsądną.

Moim zdaniem Allegro nadało sobie zbyt wysokie uprawnienia, zupełnie tak jak w reklamie:  to jest sklep Allegro a sprzedawcy są tylko robolami do pakowania i wysyłania towaru.

A przecież to sprzedawca powinien decydować  czy przedłużać oczekiwanie na płatność czy nie.

Oczywiście że standartowy czas płatności powinien wynieść max 48 godzin i mógłby być przedłużony  ale przez sprzedającego nie przez Allegro, na podstawie wyraźnej prośby kupującego.

5 dni to czas absurdalny, a 30 dni w przypadku licytacji to jakaś kpina chyba.  Oczywiście termin 30 dni realny ale w przypadku licytacji nieruchomości  gdy trzeba brać kredyt, ale nie w przypadku drobiazgów o wartości często poniżej 100zł.

oznacz moderatorów

Dizzelek
#7 Wielbiciel#

Wszystkie Banki w Polsce należą do systemu SWIFT i ELIXIR - kto robi przelew na poczcie w dzisiejszych czasach za konsole do gier.... Tego nie wiem.
Poczta jest także bankiem o ile mi wiadomo i coś nie sądzę aby u nich przelew szedł 3 dni.

Banki w Polsce mają 3 terminy księgowań dziennie - około 10 , około 14 i około 18 , w zależności od banku. A nie raz na dwa dni.

Na bank "anulacja zapłaty" oznacza że ktoś właśnie stoi w kolejce na poczcie.

Czas powinien być skrócony do max 48H , tak jak kolega napisał. Bo dwa dni w 21 wieku to dość czasu na przelanie pieniędzy. I to sprzedający powinien mieć nieco kontroli nad tym co , jak i kiedy sprzedaje. Bo w tym czasie , kiedy sprzęt jest zamrożony , ktoś inny mógł go ode mnie kupić a ja mógłbym załatwić swoje sprawy.

Nie jestem sklepem,  jestem osobą prywatną , która pozbywa się kilku rzeczy z pilnej potrzeby finansowej i tak , nie mogę czekać jeśli ktoś chce kupić ode mnie przedmiot.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Dizzelek @br. może i Macie rację , ale tak nie będzie . Teraz w tym temacie jest pełen komfort , tranaskcjas automatycznie anulowana po 5- 7 dniach , zwrot prowizji automatyczny . Niedawno jescze człowiek zagryzał palce bo nie wiedział kiedy potencjalemu kupciwi zechce się zapłacić , rekordzista u mnie opłacił transakcję po .... UWAGA !!>>> 3 , 5 miesiąca , dla pewności napiszę ,, PONAD 100 DNI !!! ,,,

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@mdrogeria  Miło jest powspominać,  ja  pamiętam pierwszą transakcję na Allegro, kupowałem pamięć 128Mb,  sprzedający był online mailem i podpowiadał mi jak zapłacić z mBanku.

Do dziś pamiętam emocje, był szok z powodu łatwości i szybkości realizacji.

Wtedy była to nowoczesność,  dzisiaj ze smutkiem kontestuje że Allegro staje się coraz bardziej archaiczne ze swoimi procedurami, oderwaniem od rzeczywistości,  pogonią za zyskiem.

Pozdrawiam 😁

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Dizzelek  Ten temat już był, można skracać ten termin,  znalazłem przez przypadek:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/czy-sprzedaj%C4%85cy-mo%C5%BCe-skr%C3%B3c...

Więc czas oczekiwania na zapłatę można sobie  ustawić samemu,  pozostaje jednak nadal problem jak zmusić serwis do respektowania tych zapisów i umożliwienie  wznowienia oferty sprzedaży na przykład po 48 godzinach, a nie jak dotychczas po 5 dniach.

oznacz moderatorów