anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jest to oszustwo?

mycha2307921
#7 Wielbiciel#

Witam kilka dni temu również do mnie takie coś napisali. Paczka za 1150 zł,  w wiadomościach przekazali paypal 1800 zl bo 650 zl za wysyłkę ale ja musze zapłacić firmie przewozowej przez transfer go, najpierw pomyślałam że musi tak być, niestety pieniądze przelalam a dzis wysłali mi wiadomość że, Dzień dobry, próbowałem skontaktować się z Paypal w sprawie szczegółów transakcji i zawsze otrzymywałem odpowiedź, że jest ona w toku. Dostałem wiadomość od firmy spedycyjnej, że kurier nie mógł przekroczyć granicy z prośbą o opłatę ubezpieczeniową i powiedziano mi, że ważne jest, aby zapłacić opłatę ubezpieczeniową, aby podjąć wszelkie środki ostrożności. paypal skontaktował się ze mną i opłata ubezpieczeniowa została potrącona z mojego konta PayPal. Ale rozumiem, że środki będą w toku, chyba że zapłaci Pan bezpośrednio spedytorowi poprzez bramkę płatniczą, której Pan użył ( Transfergo.com ), więc musi się Pan upewnić, że spedytor otrzyma pieniądze na opłatę ubezpieczeniową. proszę odpowiedzieć paypalowi i zakończyć tę transakcję, abym mógł otrzymać przedmiot od Pana, a także aby mógł Pan otrzymać całą sumę pieniędzy od PayPal bez dalszej zwłoki. Mam nadzieję, że teraz mnie Pan rozumie. I że trzeba zapłacić 1200zl ubezpieczenia . Wtedy lampka mi się zaświeciła, niestety za pozno . Czy wy też dostaliście takie e-meil jak ja 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Coś podejrzanego takie wiadomości i wyciąganie kasy.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mycha2307921 Bardzo mi przykro, ale z tego opisu wynika, że padłaś ofiarą oszustwa. Jako Allegro nie współpracujemy z żadną z firm, którą tutaj wymieniłaś. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

mycha2307921
#7 Wielbiciel#

Jak to teraz zakończyć ?zgłosić na policję lub coś?  

  •  
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mycha2307921 Tak, w tej sytuacji jedne co możesz zrobić to zgłoszenie sprawy na policję.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

hosana
#7 Wielbiciel#

Dostałem wiadomość po angielsku. Facet poprosił o dane do przelewu i że podeśle własnego kuriera (wysyłka do Londynu) Dostałem fejkowe maile od Citibank (fałszywy email) i Kuriera (bez strony internetowej). Rozumiem że w którymś linku z maila czycha na mnie zasadzka i próba wykradnięcia danych z komputera. Gdzie zgłaszać takich uzytkoników, czy na allegro lokalnie to możliwe ?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów