anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy kupujący może wpłacić pieniądze i poprosić o zakończenie aukcji

MAMY ROZWIĄZANIE!
adip10
#8 Zapaleniec#

kupujący na czacie napisał że opłaci za zakup przez Allegro, następnie otrzymałem SMS od allegro o wpłacie, po kliknięciu na link wyświetliła się informacja o tym że kupujący wpłacił pieniądze i dalej informacja do jakiego mojego banku Allegro ma przelać w/w wpłatę . Musiałem podać nazwę banku , i zalogować się do niego, w trakcie następnych czynności do logowania miałem podać PESEL To mnie ,,obudziło" zakończyłem dalszego ciągu logowania. 

Dawno nie sprzedawałem i mogłem się nieźle wpakować .

Kupujący podał takie dane Margarettka_01, podał takie dane Małgorzata T. nie wiem czy mogę na forum podawać dalsze informacje i nie być oskarżony o złamanie RODO.

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
komis-bell
#21 Demiurg#

@adip10 Jeśli podałeś dane do logowania banku to czym prędzej dzwoń na infolinię banku, powiedz co miało miejsce i zmień hasła. Natychmiast. 

oznacz moderatorów
adip10
#8 Zapaleniec#

nie podałem swojego Peselu , w porę się zreflektowałem i zakończyłem  

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Dobrze, że nie podałeś ale z tego co piszesz to podałeś dane logowania a to już jest poważna sprawa. Dla swoje dobra zmień hasła i zadzwoń na infolinię banku. 

oznacz moderatorów
adip10
#8 Zapaleniec#

dziękuję , zmienię wszystko, 

oznacz moderatorów
Agent555
#17 Koryfeusz#

To pruba oszustwa. 

oznacz moderatorów
adip10
#8 Zapaleniec#

wystawiłem jeszcze raz i znowu się odezwała Małgorzata teraz pod nickiem ,,Filowa2", odpisałem czy znowu próbuje wyłudzić moje dane - nie odpisał dalej

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie odpisuj na takie maile, sms czy na czacie, tylko zgłaszaj do moderacji.

oznacz moderatorów
adip10
#8 Zapaleniec#

Myślę że nie można wszystkich piszących na czacie posądzać o złe zamiary ,,próby wyłudzenie danych" . Trzeba być tylko czujnym i nie podawać żadnych danych 

oznacz moderatorów
Agent555
#17 Koryfeusz#

Jeśli kupujący prosi cię o podanie danych lub prosi cię o kliknięcie w jakiś link to ma złe zamiary

oznacz moderatorów
adip10
#8 Zapaleniec#

Masz racje. Mnie bezpośrednio nie prosił o te dane,  tylko otrzymałem sms od Allegro (tak myślałem) i tam było że płatność od kupującego jest potwierdzona i mam podać do jakiego banku ma zostać przekierowana poprzez zalogowanie się do mojego banku. W porę się zorientowałem i nie dokończyłem logowania

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Allegro nie prosi o podanie nr konta w czasie zakupu, masz nr przypisany do konta po aktywacji do wyplat.

oznacz moderatorów
adip10
#8 Zapaleniec#

Teraz już wiem. ostatni raz sprzedawałem na allegro ładnych parę lat temu i zapomniałem że Allegro ma moje wszystkie dane i jeżeli ktoś wybiera opcje płacę z allegro to każda wpłata jest na tym koncie i ja sam mogę je przelać na swoje konto bankowe. 

Dziękuję Wszystkim za pomoc

oznacz moderatorów
adip10
#8 Zapaleniec#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ kolejny raz jestem proszony o podanie danych teraz od osoby Client : 108883637, chce mój nr telefonu i wtedy dokona zakupu.

wcześniej od osób o nicku : Margarettka_01 i Filowa2

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Tu odznaczasz i już: @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@adip10 Dziękuję, konta zostały już zabezpieczone. Pamiętaj, że żaden klient nie potrzebuje od Ciebie adresu mejlowego. Polecam Ci również włączenie logowania dwustopniowego na Allegro: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/logowanie-i-haslo/czym-jest-dwustopniowe-logowanie-i-dlaczeg... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów