anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę reklamować licytowany przedmiot

agus3331
#8 Zapaleniec#
 
oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

az1rael
#21 Demiurg#

po zakupie tak o ile w ofercie nie stało wyłączam rękojmię

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Nawet przy wyłączonej rękojmi klient ma prawo złożyć reklamację jeżeli otrzymał przedmiot niezgodny z ofertą:  niekompletny, uszkodzony, albo całkiem inny niż licytował ... itp....

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

mylisz reklamację z tytułu niezgodności z umową z rękojmią w 1 przypadku możne odstąpić kupujący od umowy jeśli dostanie nie to co kupił, a niekompletność i uszkodzenie może wynikać uszkodzeń w transporcie za które sprzedawca prywatny nie odpowiada bo ryzyko uszkodzenia i lub utraty rzeczy przeszło z chwilą wydania przewoźnikowi na kupującego. Natomiast nie odpowiada na reklamacje sprzedawca w przypadku gdy rękojmie wyłączył na wady wylistowane w ofercie może takiej nie rozpatrywać w ogóle. Widziały gały co kupowały i w jakim stanie.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@br. przeskoczył mi wątek jak ci odpisywałem

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@az1rael  Niczego nie pomyliłem, przeczytaj ponownie pytanie w tytule: Czy mogę reklamować licytowany przedmiot.

Więc odpowiedź brzmi:  Tak, można reklamować.

A szczegóły, warianty,  zostaw sobie na późniejsze dywagacje.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@br. dywagacje akurat ty zacząłeś cyt "Nawet przy wyłączonej rękojmi klient ma prawo złożyć reklamację jeżeli otrzymał przedmiot niezgodny z ofertą: niekompletny, uszkodzony, albo całkiem inny niż licytował ... itp...." reklamować może o ile nie była wyłączona rękojmia na wszelkie dywagacje. Nikt nie kazał kupować, a kupując zgodził się na ofertę w takiej treści w jakiej ją spisano.

oznacz moderatorów

agus3331
#8 Zapaleniec#

Nie do końca to prawda,w sklepie też widzę co kupuję a mogę zareklamować,tu jest podobna sytuacja tyle że w licytacji 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@agus3331 A co kupiłaś w tej licytacji, jaki był opis przedmiotu licytowanego, czy była wyłączona rękojmia. Ale odpowiedź jest taka ze jeżeli przedmiot jest niezgodny z opisem można reklamować.

oznacz moderatorów

agus3331
#8 Zapaleniec#

I tu się Pan myli,ale opiszę całą sytuację w najbliższym czasie. I na przyszłość proszę nie pisać,widziały fakt co brały bo również Pan może mieć w przyszłości taka sytuację , że gały się zdziwią co wzięły😉

oznacz moderatorów

agus3331
#8 Zapaleniec#

Gały

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@agus3331 Tak, każdy towar podlega reklamacji, natomiast może rękojmia może być ograniczona albo wyłączna przy zakupie od prywatnego sprzedającego, ale jak masz towar niezgodny z opisem w ofercie to możesz złożyć reklamację.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@agus3331 Łatwiej było by jak byś dokładnie opisał co licytowałeś, co się nie zgadza lub dlaczego chcesz reklamować > ja na razie to przypomina wróżenie z fusów > nikt nic nie wie, ale każdy ma coś do powiedzenia.

oznacz moderatorów