anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę wynienić towar zamiast zwracać pieniądze?

LegitnySeller
#7 Wielbiciel#

Kupujący, zarządał zwroty środków, czy ja zamiast tego mam prawo wymienić to konto?

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

LegitnySeller
#7 Wielbiciel#

Co to znaczy że nałożono mi sankcję na konto i jak zakończyć dyskusje, gdyż kupujący mnie szantażuje

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To znaczy, że masz załatwić sprawę z kupującym tak, aby był zadowolony, czyli zrekompensować mu nieudany zakup lub przyjąć towar z powrotem i oddać wszystkie koszty. W przeciwnym razie sankcje nie zostaną zdjęte, a dodatkowo Allegro po wypłacie kupującemu rekompensaty z POK może żądać od Ciebie zwrotu kosztów i konto całkowicie zablokować.

Sankcje to pewnie blokada wystawiania nowych ofert.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Powinieneś przesłać te jego groźby do allegro. Rozmowę prowadź z nim meilowo przez formularz allegro .

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@LegitnySeller Jesli chcesz uzyskać pomoc - napisz więcej szczegółów.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

LegitnySeller .Sankcje czyli blokada . Do wyjaśnienia pewnie nic nie sprzedasz . Dalej idąc kupujący złoży wniosek do POK o rekompensatę , którą otrzyma , a Tobie allegro wystawi rachunek .

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@LegitnySeller Tak bez powodu i Cię szantażuje? Zgłoś na policje, to karalne 😄

A co takiego się stało, ze kupujący się tak uwziął na Ciebie?

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

LegitnySeller
#7 Wielbiciel#

dałem mu konto, później faktycznie przestało działać, zgłosił problem z zamówieniem i dałem mu nowe, a on mówi że nie jest połączone z xboxem i mnie szantażuje mnie allegro i mówi, że chce tylko i wyłącznie zwrot. Jakie mam prawo? I czy mogę wysłać nowe zamiast pieniedzy?

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@LegitnySeller Raczej żadnego prawa nie masz, bo allegro zabrania od 04.01.2021 sprzedawania takich kont typu dostępów (login,hasło) Ciesz się, ze Ci nie zablokowali i nie usunęli aukcji, ale to tylko dlatego, ze chcą tez zarobić na Tobie a Ty i tak będziesz musiał pewnie zwrócić kasę kupującemu 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@LegitnySeller Szantażuje, nie znamy sprawy i wypowiedzi drugiej  strony. Skoro jesteś poszkodowany zgłoś odpowiednim służbom. Nie zakończysz sporu, nie odblokują konta.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@LegitnySeller aby Twoje konto zostało odblokowane powinieneś wyjaśnić sprawę z Kupującym w dyskusji, widzę, że wczoraj napisałeś, że postanowiłeś zwrócić środki Kupującemu. Mam nadzieję, że teraz dyskusja zostanie oznaczona jako rozwiązana, a Twoje konto będzie odblokowane. @ZibiK30 to prawda od 4 stycznia nie można na Allegro sprzedawać dostępu do kont z grami komputerowymi, ale nie dotyczy to gier darmowych (free-to-play) takich jak League of Legends, Fortnite czy World of Tanks. W takich przypadkach Sprzedający oferuje Kupującemu np. osiągnięty w danej grze poziom, rozwiniętą postać lub unikalną zawartość. Nie można jednak sprzedawać dostępu do kont, do których, poza bezpłatnymi są także przypisane gry płatne.   

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@la_nika To jak powinienem zrozumieć np warunki licencji producenta  League of Legends?

licencja.png

Źródło: https://www.riotgames.com/en/terms-of-service-PL

Nie chce mi się pozostałych sprawdzać, ale jestem pewien że będzie to samo 😉

Wiem, już mnie bardziej nie lubisz 😛

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ZibiK30 nie zaskoczę Cię moją odpowiedzią - muszę to skonsultować 😉 Wrócę tutaj z informacją, gdy tylko otrzymam odpowiedź! Lubię takie merytoryczne uwagi, dzięki nim dowiaduję się więcej, więc dziękuję za wszystkie 🙂

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ZibiK30 wracam, ale otrzymałam odpowiedź, że jest to pytanie do twórców tej licencji 🙂  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@la_nika 😂 To tak jak by mnie ktoś zapytał dlaczego łamie regulamin allegro a ja bym go odesłał do twórców tego regulaminu 😄

No, chyba, ze ta licencja i warunki które są na podanej przeze mnie jest jakaś fałszywa 😉

Ale spoko 😄

Ps. mam nadzieje że z tą inną sprawą też nie będziesz mnie odsyłała to twórców przepisów prawa 😄

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ZibiK30 z tą drugą sprawą - mam nadzieję, że szybko uzyskam zadowalającą odpowiedź, którą będę mogła Ci przekazać 🙂

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@ZibiK30 hmm a mnie na przykład zastanawia czy skoro allegro umożliwia sprzedaż wartości wyraźnie zastrzeżonych przez producenta jako wartości nie będących własnością gracza  to czy taki RIOT tudzież inny Wargaming nie pokusi sie o sprawe na drodze cywilnej .

Pomijając to że sprzedaż wartosci/rzeczy do której nie ma sie praw własnosci to zdaje sie paserstwo.

Ot takie teoretyczne rozważania:)

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@_Likos_ Z pewnością jeśli tylko się o tym dowie 😂 Ale ja nie naskarżę bo i też nikt mi za to nie zapłacić ani nic nie da 🤣 Niech sobie sami pilnują swoich biznesów 😛

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@ZibiK30 ja też nie naskarzę 🙂 Teoretyzuje sobie 🙂

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@la_nika Czy aby na pewno Fortnite się łapie (w końcu to konto Epic)?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów