anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mozna anulować sprzedaż po tym jak kupujący wpłacił pieniądze, a ja zleciłem wypłatę.

natahnatiuk4
#7 Wielbiciel#

Dobry wieczor,

 

Dzisiaj za pośrednictwem Allegrolokalnie sprzedałem komputer stacjonarny za cenę niewspółmierna do wartości towaru. Sytuacja życiowa mnie do tego zmusiła, można powiedzieć ze sprzedałem pod wpływem emocji. Po 2 minutach od wystawienia ogłoszenia dokonano zakupu to już o czymś świadczy. 

Drodzy Państwo, kupujący przelał pieniądze przez PayU, a ja zleciłem wypłatę na moje konto (pieniądze dojdą jutro zapewne).

 

Czy jest jeszcze jakas szansa żeby to odkręcić? Jak to wyglada prawnie i w świetle regulaminu Allegro? Oczywiscie pieniądze jak najbardziej chciałbym odesłać. Najlepiej tez przez payu.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

br.
#21 Demiurg#

@natahnatiuk4   Mówiąc w skrócie wziąłeś pieniądze a teraz nie chcesz wydać towaru. Nieładnie  i oficjalnie nie do odkręcenia.

Możesz spróbować to odkręcić w ten sposób że  napiszesz do kupującego, i wytłumaczysz się jakoś:  że komputer się zepsuł, albo  że żona zarekwirowała sprzęt i jesteś bezradny.  Coś wymyślisz.

Skoro wyciągnąłeś pieniądze z konta Allegro musisz oddać kupującemu pieniądze przelewem ze swojego konta bankowego.  Musisz poprosić go o numer konta.  Z konta Payu już  kupującemu nie wypłacisz.

Niestety wszystko za wiedzą i zgodą kupującego innej opcji nie ma.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Jeszcze słowo o sytuacji prawnej. Zawarłeś umowę z kupującym,  przyjąłeś zapłatę.  Jeżeli nie podejmiesz inicjatywy  załatwienia sprawy, bądż przez wysłanie komputera bądź przez próbę dogadania się i zwrócenia pieniędzy, to możesz mieć bardzo poważne kłopoty, nawet prokuratorskie.  Wszystko zależy od tego jak zdeterminowany będzie kupujący.

Ale jeśli od razu spróbujesz  rozwiązać problem, dogadać się możesz liczyć że sprawa zakończy się bezbolesnie. Ale pieniądze zwrócić musisz.

oznacz moderatorów

natahnatiuk4
#7 Wielbiciel#

No to chyba oczywiste ze pieniądze zamierzam zwrócić. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@natahnatiuk4 Została zawarta prawnie wiążąca umowa z kupującym, powinieneś wydać towar. On może się tego domagać. Jeśli tego nie zrobisz, kupujący prawdopodobnie otworzy spór, do którego włączy się Allegro. Z drugiej jednak strony, jeśli oddasz pieniądze, kupującemu pozostanie jedynie droga sądowa. Poza tym on musi Ci podać nr konta do zwrotu wpłaty, a prawdopodobnie nie będzie chciał tego zrobić. Na Lokalnie przez PayU nie oddasz. Masz spory problem.

oznacz moderatorów