anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy muszę potwierdzić sprzedaż w mailu po zakończeniu zakupu przez kupującego?

daisy761
#7 Wielbiciel#

Kupujący kupił wystawiony przeze mnie przedmiot. Dostałam email, że muszę kliknąć, żeby potwierdzić sprzedaż. Czy trzeba zatwierdzić i kliknąć w link czy to próba zablokowania ogłoszenia? 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@daisy761 Jest to próba wyłudzenia danych, nic nie musisz potwierdzać. Jeśli klient dokona zakupu, to środki wpłyną na twoje konto Allegro Finanse. Nie nadawaj paczki ani nie klikaj w żadne linki, dopóki nie będziesz miała pieniędzy na koncie Allegro. 

Status płatności za sprzedaż na Lokalnie sprawdzisz w zakładce Zamówienia od kupujących

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@daisy761 Nic nie trzeba potwierdzać więc nic nie klikaj! To próba wyłudzenia Twoich danych.
Wszystko czego potrzebujesz do finalizacji transakcji znajdziesz:

Allegro lokalnie TUTAJ

Zwykłe Allegro TUTAJ

oznacz moderatorów

adammiron
#2 Obserwator#

Ja otrzymałem przed chwilą z allegro smsa z konta w którym otrzymuje zawsze kody potwierdzająceSms z allegroSms z allegro

Po  wejściu miałem potwierdzić sprzedaż i wejść na konto. Zacząłem dyskusję z Sofią i ona także namawiała mnie tylko do wejścia na konto. Wyszedłem z tego. czy to może być lipa???

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Żadne linki, żadne sms, żadne potwierdzenia wszystko inne to powinna zapalać się czerwona lampka, kupujący kupuje płaci i środki trafiają na konto Allegro.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@adammiron Nie jest to wiadomość od nas, niestety technologia obecnie umożliwia podszywanie się pod różne instytucje, nawet banki: https://www.gov.pl/web/baza-wiedzy/czym-jest-spoofing-jak-go-rozpoznac-i-nie-dac-sie-nabrac 

Nie wchodź w żadne linki nieznanego pochodzenia. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

adammiron
#2 Obserwator#

A to wredne ch...e!!!!!!!!!!!!!!!!!!😡😡 Dziękuję za pomoc

oznacz moderatorów

daisy761
#7 Wielbiciel#

U mnie sytuacja wyglądała identycznie. To tzw phishing

 

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów

daisy761
#7 Wielbiciel#

Dziękuję i pozdrawiam 

Agnieszka 

oznacz moderatorów

adammiron
#2 Obserwator#

Ja otrzymałem przed chwilą z allegro smsa z konta w którym otrzymuje zawsze kody potwierdzające

adammiron_0-1698071126068.jpeg

Po  wejściu miałem potwierdzić sprzedaż i wejść na konto. Zacząłem dyskusję z Sofią i ona także namawiała mnie tylko do wejścia na konto. Wyszedłem z tego. czy to może być lipa???

 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Allegro nie wysyła sms-ów.

oznacz moderatorów

daisy761
#7 Wielbiciel#

Oczywiście nie kliknęłam linka😊. Kupujący nie wpłacił. Poinformowałam allegro o próbie phishingu. Okazało się, że konto już było zablokowane.

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie 

Agnieszka 

oznacz moderatorów