anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy po zwróceniu danej kwoty do kupującego, on nadal ma prawo do otwierania sporu?

Meksykanin_ASG
#2 Obserwator#

Witam, wystawiłem na allegro lokalnie licytację przedmiotów za 500zł bez ceny minimalnej, której nie mogłem ustawić (nie pokazywało mi się na stronie wystawiania przedmiotu) , cena którą osiągneła ta licytacja to 501zł, która mnie nie satysfakcjonuję.
kupujący chce przelać kwotę w poniedziałek 21.12.2020.
Czy po zwróceniu danej kwoty do kupującego, ma on nadal prawo do otwierania sporu allegro/drogą prawną?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

@Meksykanin_ASG Kupił, więc ma prawo żądać towaru, wystawiłeś, więc masz obowiązek wysłania. Otworzy spór, Allegro każe ci wysłać towar, mogą ci zablokować konto. Możesz zwrócić kasę, kupujący może pójść do sądu, czy pójdzie, zapytaj.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Meksykanin_ASG  To trzeba było wystawić za  5 tysi.

Cena minimalna! kto to wymyślił? Nie ma nic bardziej wkurzającego na licytacji, jak cena minimalna nie została osiągnięta i z reguły takie licytacje nie kończą się zakupem. Mam nadzieję, że klient ci nie odpuści tego zakupu.

oznacz moderatorów

Meksykanin_ASG
#2 Obserwator#

widzisz co napisałem?

Nie miałem opcji ustawić ceny minimalnej.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Meksykanin_ASG Na Lokalnie nie ma czegoś takiego jak cena minimalna, nie ustawisz. Wywoławczą traktuj jak minimalną. Umowa została zawarta, jeśli kupujący zapłaci, będzie mógł domagać się wydania rzeczy.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Meksykanin_ASG 

,,widzisz co napisałem?

Nie miałem opcji ustawić ceny minimalnej".

Tak- jeszcze cokolwiek widzę, a jak założę okulary to widzę dwa razy więcej, tak jak ty chciałeś wyciągnąć z licytacji. Napisałem ci więc, że mogłeś wystawić za 5 tysi. Wystawiłeś za 500zł, a chciałeś 1000zł.

Napisałem ci też że cena minimalna w licytacjach, to jeden wielki /edit/

 

oznacz moderatorów

kasi_ak
#12 Orędownik#

Nie wiem jak to dziala teraz ale kiedys jak sprzedajacy nie wywiazal sie z transakcji to dostawal ostrzezenie od all i chyba trzecie ostrzezenie rownalo sie zawieszeniu konta, teraz powinni robic tak samo zarowno z kupujacymi jak i sprzedajacymi, skonczyla by sie dziecinada😉

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Takich niegrzecznych sprzedawców jak i kupujących tylko dla zabawy zagonić do jednej piaskownicy dać im łopatki niech się tam nimi oklepują i sypią sobie piaskiem po oczach tu nie ma miejsca dla takich.

oznacz moderatorów