anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy powinnam zrobić zwrot na allegro lokalnie?

Allekaskam
#7 Wielbiciel#

Wystawiłam 3 różne telewizorki LCD mini w jednej ofercie. Jeden z: pudełkiem, pilotem, instrukcją i czymś do mocowania, drugi z: pudełkiem, czymś do mocowania i jakimiś kablami i trzeci tylko z instrukcją. Zdjęcia wyraźnie pokazywały stan, w którym były. 

W opisie zaznaczyłam, że są to telewizorki nadające się do utylizacji lub do muzeum.(nie przypuszczałam, że ktoś tego jeszcze może używać, stara technologia).

18 października klient rozpoczął zakup po czym zapytał mnie czy działają. 19 października odpowiedziałam, że nie były używane(bo nie były, 2 miały nawet folię) i działają. (W miarę możliwości mimo brakującego okablowania udało mi się je uruchomić na tym, które posiadam w domu). Nie wiem po co klientowi ta wiedza, ale z uprzejmości wszystko sprawdziłam. Więcej pytań od kupującego nie miałam.

Po otrzymaniu przedmiotu, klient zarządał zwrotu, bo dostał niekompetny sprzęt. Grozi mi policją i UOPK.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

LEW433
#21 Demiurg#

Grozić może, jeżeli wszystko było opisane w ofercie to nic nie zrobi. Zwrotu przyjmować nie musisz ale jeżeli składa reklamację to ją musisz rozpatrzyć (mogłaś wyłączyć rękojmie), reklamację możesz uznać albo odrzucić, powtarzam jak wszystko jest zgodne i było opisane w ofercie.

oznacz moderatorów

Allekaskam
#7 Wielbiciel#

Wszystko było w opisie i na zdjęciach. Braki też były świetnie pokazane. Rozpatrzyłam reklamację i jej nie uznałam. Nie jestem firmą tylko osobą prywatną. Sprzedaje swoje rzeczy. Grozić nie może nikomu. Takie zachowanie aby uzyskać zwrot jest karalne.

oznacz moderatorów