anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy to oszust? Raczej tak

krystu2692
#1 Nowicjusz#

Uwaga mnie także to samo spotkało  czy to przypadek kupującego nie sądze

Wczoraj dostałem odpowiedź wsprawie wystawionego przedmiotu.

Czy nadal masz go na sprzedaż? Jeśli tak, odpowiedz na mój osobisty e-mail: sergiomarcos17@outlook.com

Po czym na e-mailu gośćiu zaczoł pisać po agnielsku

Hello Friend,

I am really interested in the immediate purchase of your items and i will like to know how long have you owned it??  what's your best price for it ?
Druga wiadomość wyłudzenie danych prawdopodobnie 
Sergio Marcos 
do mnie(więcej)
 
Hello,
Thank you very much for your answer. I am satisfied with the condition and agree with the price. I must inform you that my carrier will pick up the goods as soon as the payment is completed and approved by the bank. The carrier is the one who will help me with all the other details necessary to complete the transaction when he appears at your home address for collection. . So, I will buy it without seeing it and I will arrange the pickup with a private courier service as soon as you have received your payment. You will need to provide the following information so I can proceed with the payment.
 
Your Account Name:
Account Number:
IBAN:
Bank Name:
Your Phone Number:
 
As soon as I have made the payment and you have received the money, the courier service will come to your home at the time you requested and pick you up there.
 
Have a nice day.
Thanks a lots
oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

@krystu2692 Przesyłaj takie wiadomości na phishing@allegro.pl Nie masz kasy na koncie nie wysyłaj, może Cię oszukać.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To próba wyłudzenia towaru bez zapłaty lub próba wyłudzenia pieniędzy. Oni tak potrafią manipulować sprzedającymi, że ci zamiast otrzymać pieniądze za towar, sami płacą oszustowi rzekome koszty transportu, które później mają być zwrócone, a oczywiście nie są i po zapłacie kontakt się urywa. Wyłudzenie towaru polega głównie na samych zapewnieniach o wpłacie i na przesyłaniu sfałszowanych potwierdzeń przelewów.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Zdecydowanie i na pewno to próba oszustwa ,zgłaszaj niech go blokują .Tu na forum jest mnóstwo wątków o tych metodach warto poczytać i dać znać znajomym by nie wdepnęli w takie bagno.

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

Ile to jeszcze czasu potrzeba, by ludzie się nauczyli, że to jest oszustwo?

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Czasem okazja tak oślepia że rozum się chwilowo wyłącza a potem łzy w oczach .

oznacz moderatorów