anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy to próba oszustwa? Allegro lokalnie

MAMY ROZWIĄZANIE!
cesjar92
#2 Obserwator#

Hej, dzisiaj wystawiłem przedmiot na sprzedaż. Po chwili przedmiot został przez pewną osobę kupiony. Na czacie z tą osobą wyświetliła mi się wiadomość: 

"Cześć Jarosław ****(cesjar92). Nowa wpłata od kupującego ***! Razem : 650,00 zł"

w Sekcji "Zamówienia do kupujących" pojawiła się ta aukcja, Informacje o kupującym oraz:

"Dodatkowo informacje:

"Przelew bezpośredni payU - wpłata zatwierdzona"

W statusie płatności aukcji jest informacja: "Rozpoczęta"

W allegro finansach nie ma informacji o żadnym przelewie.

Użytkownik czatuje ze mną nie na allegro lokalnie, tylko na głównym allegro, straszy że zapłacił i zgłosi sprawe.

 

Co o tym myśleć? 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@cesjar92 Jak masz maila Nowa wpłata, to powinny być i pieniądze w zakładce Allegro Finanse.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
cesjar92
#2 Obserwator#

czyli takie wiadomości na czacie ze sprzedającym generują się automatycznie?

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@cesjar92 Zobacz, tak wygląda mail o wpłacie

Ula

Ula
oznacz moderatorów
cesjar92
#2 Obserwator#

Tak wygląda sekcja Zamówienia od kupujących.

Podsumowując,

Kupujący w informacjach do sprzedającego dodał fałszywą informacje: "Przelew bezpośredni payU - wpłata zatwierdzona"

Kupujący na czacie ze sprzedającym również dodał fałszywą informacje, o nowej wpłacie od kupującego.

Dobrze myśle?

Czy jest możliwośc zgłoszenia oraz ukarania takiej osoby?

oznacz moderatorów
Annko2
#8 Zapaleniec#

Dokładnie u mnie taka sama sytuacja dzisiaj transakcja rozpoczęta na meilu w wiadomości od allegro lokalnie platnosc zatwierdzona rzecz elektronicznie wysłana allegro każde zgłaszać sprawę na policję i tak zrobię oszustów  ścigać 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

To próba oszustwa. Nie ma czegoś takiego jak wpłata PayU zatwierdzona. Może być rozpoczęta, anulowana lub zakończona. Niczego nie wysyłaj, jeśli nie widzisz pieniędzy na koncie lub w zakładce Allegro Finanse. Wpłata musi być Zakończona.

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 No, faktycznie 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów
cesjar92
#2 Obserwator#

Bardzo dziękuje za informacje. Czy jest możliwość zgłoszenia oraz ukarania takiej osoby? 

oznacz moderatorów
Myszawwa
#8 Zapaleniec#

Coraz więcej oszustów na Allegro Lokalnie, dwa razy próbowałam coś kupić i dwa razy mnie oszukano, rozwiązaniem jest tylko zgłoszenie na Policję , Allegro tylko rozmawia albo blokuje konto, samemu wszystko załatwiać trzeba na Policji alboo w Prokuraturze. Allegro Lokalne zostało stworzone chyba tylko dla oszustów 😞

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Myszawwa AL zostało stworzone żeby ludzi mogli sprzedawać-kupować. Oszustami są ludzie, sami siebie okradamy.

oznacz moderatorów
meggy84
#8 Zapaleniec#

Dokładnie A co najgorsze to śni alegro nic nie robi z tym ani policja . W tym kraju złodzieje robią co chcą i tyle

oznacz moderatorów
Annko2
#8 Zapaleniec#

Tylko ja już wysłałam bo dostałam informacje na meila od allegro lokalnie A to się okazało że od kupującego zostało sfałszowane przysłał zdjęcia że kupione i opłacone i zdjęcie że poszedł przelew i chyba go cofnal

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Annko2 Jakie informacje na maila, nie masz kasy na koncie, nie wysyłasz.

oznacz moderatorów
Annko2
#8 Zapaleniec#

Tak dostałam wiadomość od allegro lokalnie że platnosc nr taki i taki została zrealizowana głupich nie sieją nie zostawię tego tak allegro każe zgłaszać na policję oni zablokowali mu konto A fb syna też zablokował Ale ja to widzę 

 

oznacz moderatorów
rafbek
#7 Wielbiciel#

Olej go. Bez kasy nie wysyłaj. Mnóstwo jest takich scamerow. 

oznacz moderatorów