anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy to próba oszustwa

Exil
#1 Nowicjusz#

Wystawiłem do sprzedaży Laptop , w dniu dzisiejszym kupujący napisał do mnie wiadomość ....Witam, dokonuję już zakupu przez Allegro, ale allegro prosi o podanie poczte(emaila) sprzedawca w celu realizacji zamówienia, proszę podać mi . Napisałem e- maila  otrzymałem za chwilę następną wiadomość ....Dziękuję, złożyłam zamówienie, sprawdź pocztę, powinieneś otrzymać potwierdzenie . Otworzyłem pocztę i zobaczyłem 

(więcej)
Odpowiedz
 
 
Transakcja została pomyślnie zakończona
Numer zamówienia: #489474
Data płatności: 05/05/2022
Aby otrzymać środki:
  • Wybierz „przyjęcie płatności” w wiadomości e-mail
  • Przejrzyj informacje na stornie i wybierz „przejdź dalej”
  • Wyszukaj swój bank na liście
  • Poproś o akceptację transakcji w banku
Jeśli przycisk nie działa, można skopiować link:
https://deljverygoods.xyz/s/2hPzgbwI
Technologia 3-D Secure, Verified by Visa i MasterCard Securecode zapewnia bezpieczną płatność.
 
Po kliknięciu przyjęcie płatności przeniosło mnie do przejdz dalej a następnie kazało wybrać konkretny bank , po wybraniu banku wyświetlił się tekst ....nie mogę przyjąć płatności z powodu cytat :Wersja komputerowa jest tymczasowo niedostępna Proszę nawigować z urządzenia mobilnego Użyj poniższego kodu, aby uzyskać szybki dostęp . I wyświetlił się kod QR - oczywiście nie zeskanowałem tego kodu . Proszę o informację czy to była próba oszustwa 
oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mwmonety
#21 Demiurg#

Tak. To próba wyłudzenia danych i dostępu do twojego konta. Nic nie podawaj i nie otwieraj podsylanych linków.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Exil tak  to była próba wyłudzenia danych do konta bankowego 😞  szybko zmień dane do konta, przeskanuj urządzenia przed wirusami 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

marek098xx
#1 Nowicjusz#

Witam, jakie było Twoje postępowanie w tej sytuacji? Dziś najprawdopodobniej spotkało mnie to samo. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@marek098xx ol..j to i zapomnij 

oznacz moderatorów

marek098xx
#1 Nowicjusz#

Pozmieniałem hasła w ważnych aplikacjach, taka pierwsza reakcja była. Mam się czego obawiać? I dziękuję za odpowiedź. 

oznacz moderatorów