anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy to próba?

dyzioziom2
#7 Wielbiciel#

Dzień Dobry!

Użytkownik który zakupił u mnie produkty po przez licytacje, napisał mi wiadomość na allegro, że chce się ze mną rozliczyć i podał mi e-mail na który prosi o moje dane do przelewy czy to może być oszustwo?

Treść:

Chciałbym się z Panem rozliczyć za wygrane aukcje proszę o podanie danych do przelewu na adres e-mail wab13@interia.pl. pozdrawiam

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Nie koniecznie. Na lokalnym sporo osób rozlicza się pozasystemowo, bo: licytacji nie da się połączyć, system szwankuje notorycznie, wpłaty pocztą przez allegro ciągle nie dochodzą. Samo podanie numeru konta niczym w zasadzie nie grozi. Tylko musisz pamiętać zawołać więcej za wysyłkę. Dojdzie kasa to się wyśle, nie to nie. Uważaj za to na podejrzane maile czy smsy z linkami. Z tym trzeba uważać. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Podaj tu nazwe konta do zbanowania za probe oszustwa i wyludzenia danych @dyzioziom2 moderatorki zbanuja 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@dyzioziom2 Dzień dobry! Kupujący może bez problemu rozliczyć się z Tobą przez Allegro, zatem to wygląda na próbę wyłudzenia Twoich danych. 

Na Twoim koncie Allegro Lokalnie nie widzę żadnej sprzedaży. Czy mogę Cię prosić o zrzut ekranu z tą wiadomością, a także z widocznym loginem tego użytkownika? 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Jak to bez problemu? Autor tematu pisał wyraźnie, ze przedmioty były przez licytację. Od kiedy niby na lokalnym jest mozliwość połączenia wysyłek z licytacji?

oznacz moderatorów

dyzioziom2
#7 Wielbiciel#

ewa-t2 jest to login od którego dostałem tę wiadomość. Ale przepraszam bo to chyba nie tutaj zadałem pytanie aukcja miała miejsce na Allegro a nie na Allegro Lokalnie.Zrzut ekranu 2024-01-10 101534.png

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

A to zmienia postać rzeczy. Na allegro płaci przez allegro i ma być kasa na twoim saldzie. Na lokalnym nie ma łączenia licytacji i tam płacenie na konto jest częste.

oznacz moderatorów

dyzioziom2
#7 Wielbiciel#

Dziękuję

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@dyzioziom2 Sprawdziliśmy to konto i nie wygląda to na żadne włamanie, klientka prawdopodobnie ma jakieś problemy z płatnością (chociaż inne zakupy opłaca z poziomu Allegro). Skontaktujemy się z nią i zaproponujemy pomoc. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

dyzioziom2
#7 Wielbiciel#

 

Dziękuję bardzo to w takim razie zaczekam na wiadomość od kupującej.

oznacz moderatorów