anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego All lokal wznawia ogłoszenie chciaż mam wyłączoną opcję wznawiania?

eljott
#8 Zapaleniec#
 
oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

eljott
#8 Zapaleniec#

???

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Skoro masz wyłączone, jak piszesz więc my tu na forum nie znamy odpowiedzi, mogą tylko moderatorzy.😁 Zapewne będzie to jutro.

oznacz moderatorów

eljott
#8 Zapaleniec#

Dziękuję

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

My tu nie wiemy, pisz, pytaj 🙂 Może na AL?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@eljott Jeżeli masz naprawdę wyłączone wznawianie, ogłoszenie się nie wznawia. Wznawiane wyłącza się tak; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-ogloszen-na-allegro-lokalnie/jak-wystawic-ogl...

Być może wyłączyłeś wznawianie w innym ogłoszeniu, a wznawia Ci się inne. 

oznacz moderatorów

eljott
#8 Zapaleniec#

Też myślałem, że to tak działa. Niestety klient kupił 3 rzeczy. Nie dało się połączyć, żeby miał 1 koszt wysyłki. Wpłacił za jedno ogłoszenia a za dwa pozostałe na konto. Lokal widzi to jako nieopłacone i pomimo wyłączenia opcji wznawiania co jakiś czas wznawia zamknięte ogłoszenia.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@eljott dzieje się tak ponieważ nieopłacone zamówienie po 5 dniach jest automatycznie wznawiane. Tak było w przypadku tej oferty B6481F49-F807-4595-AA85-E6FEE5AD706E oraz a94d181d-32f9-44e4-99e8-c1036aba06e0 licytacje zostały wznowione automatycznie, ponieważ kupująca nie opłaciła zamówienia. 
Czy otrzymałeś od nas wiadomość e-mail dotyczącą tej oferty zatytułowanego "Kupujący nie zapłacił. Za 24h ogłoszenie będzie znów widoczne"? W jaki sposób zablokowałeś wznawianie? Nie widzę takiego działania w historii oferty, dlatego być może dotyczy to innego ogłoszenia? 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

eljott
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, dziękuję za odpowiedź. Taką informację dostałem ale skorzystałem z opcji wyłącz wznawianie i wszystkie te aukcje miałem w zakończonych bez oznaczenia, że mogą zostać wznowione. Cały problem bierze się z faktu, że nie ma sposobu, żeby kupujący zapłacił za 1 przesyłkę przy zakupie więcej niż jednej oferty. Zapłacił za jedną a reszty nie bo Allegro nalicza w każdym przypadku kolejną opłatę za transport. Szukałem pomocy na forum ale niestety nikt nie potrafił napisać jak to ominąć. Dlaczego nie ma opcji "zaznacz jako opłaconą" jak na innych portalach?

Przy okazji te aukcje cały czas mam w zakończonych i nie mam pewności, że nie zostaną wznowione. Czy na przyszłość mogę łączyć koszty transportu w jeden dla większej liczby ofert?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@eljott w ofertach z opcją kup teraz można łączyć kilka zakupów w jedno zamówienie, nie działa to przy licytacjach, ale wtedy kupujący i sprzedający ustalają koszt dostawy i ilość przesyłek, a w nieopłaconych ofertach wyłącza się wznawienie i nie powinno być problemu. Tak to zazwyczaj działa. Mogę poprosić o usunięcie Twoich zakończonych ofert, wtedy na pewno się nie wznowią tylko poproszę o informację, które mamy usunąć. 
Wyjaśnię też, dlaczego oferta wznowiła się pomimo kliknięcia przez Ciebie blokady wznawiania i wrócę tu z informacją, gdy otrzymam odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@eljott sprawdziliśmy i u nas nie było informacji, że wyłączyłeś autownawianie. W takiej sytuacji nie jesteśmy w stanie sprawdzić dlaczego tak się stało, ponieważ potrzebowalibyśmy zrzuty ekranu z kolejno wykonywanych czynności, a teraz będą już nieaktualne. W tej sytuacji, gdy znów będzie taka sytuacja i otrzymasz od nas wiadomość e-mail o braku wpłaty bardzo proszę wyłącz autownawianie i zrób zrzuty ekranu, następnie napisz tutaj w wątku od razu. Sprawdzimy na bieżąco co się stało.   

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

eljott
#8 Zapaleniec#

OK. Tak zrobię, gdy problem się powtórzy. Dziękuję.

oznacz moderatorów

eljott
#8 Zapaleniec#

@la_nikakolejny kupujący ma problem. Wygrał dwie aukcje w styczniu. Teraz chciał zapłacić. Niestety nie może wybrać opcji zapłaty (a ja żeby wydrukować naklejkę inpostu dla niego). Dlaczego to w Lokalnie jest takie trudne i nieoczywiste? Jak ma mi teraz zapłacić? krisaga-k1_1.JPGkrisaga-k1_2.JPG

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@eljott Cześć. Nie możesz wygenerować etykiety, ponieważ kupujący nie wybrał sposobu dostawy ani nie opłacił zamówienia. 

Oba zamówienia są z 25 stycznia i mają status "Odwołane", ponieważ na na opłacenie zakupu na Allegro Lokalnie jest 5 dni. 

Jeśli kupujący jest zdecydowany, to możesz wystawić produkty jeszcze raz - uprzedź tylko proszę kupującego, że ma 5 dni na opłacenie transakcji. 

oznacz moderatorów