anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego allegro z góry uznaje winę sprzedającego?

kioicek
#8 Zapaleniec#

Witam,

Sprzedałam na allegro lokalnie używaną część komputerową (będącą jeszcze na gwarancji), część ta była przed wysyłką jeszcze raz sprawdzona i działała do końca. Po tygodniu kupujący się odzywa, że jednak jest zepsuta i on chce zwrot gotówki. Nie mam pojęcia co przez ten tydzień się z nią działo, sam przyznał w dyskusji że ją "serwisował" wgrywając oprogramowanie (bios). W ogłoszeniu była informacja o wyłączeniu rękojmi, na co się zgodził kupując. Uznałam, że fair będzie jeśli zgłoszę gwarancję w sklepie w którym była kupiona i niech kurier to odbierze bezpośrednio od niego, na co on się zgodzić nie chce (być może ma ku temu powody?).

Wkroczyło allego i oczywiście stanęło po wiadomej stronie, czyli kupca uznając iż to ja wysłałam niesprawny sprzęt. Tu naprawdę osoba sprzedająca zawsze przegrywa w takich sporach i jej tłumaczenie nie jest nawet brane pod uwagę?

oznacz moderatorów
69 ODPOWIEDZI 69

az1rael
#21 Demiurg#

@br. w przypadku kupujących allegro to raczej znajdzie się wielu takich co nie będą czytać oferty bo po co @komis-bell wtedy pozostaje im życzyć by jednak 7 letni laptop pociągnął jeszcze parę lat

oznacz moderatorów

kioicek
#8 Zapaleniec#

Sprawa zakończona"

Wiadomość dla sprzedającego
Zwrot pokrywa Allegro Protect. Zapewniamy, że nie oczekujemy spłaty tej kwoty.

Wiadomość dla kupującego
Pieniądze w ciągu 3-7 dni roboczych trafią na konto lub kartę, z których opłacono zakup. W mejlu znajdziesz informacje o zwrocie.

oznacz moderatorów

Czah-nik
#11 Animator#

Mnie do końca straszyli, że kasę ja wyłożyć będę musiał na pokrycie AP. Może przeszkolili w końcu obsługujących dyskusję :V 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Czah-nik nie rób sobie takich żartów za dużo to kosztuje lepiej złapać studenta na zleceniówce i dać mu szablon z tabelki pt dopasuj ogólnie do tego co chcą w dyskusji ale tak ogólnie ogólnie byle na mniej więcej wymiar i będzie git

oznacz moderatorów

ArturPytelewski
#9 Pomysłodawca#

Tak działa windykacja - straszą do końca życia, bo zawsze od kogoś uda się coś wyłudzić.

oznacz moderatorów

kioicek
#8 Zapaleniec#

Tutaj fakt faktem gdy już poszło na allegro protect była cisza 2-3 dni (żadnego straszenia etc), po czym powyższa wiadomość od allegro w dyskusji, oraz mail o treści:

"Kwoty nie doliczymy do Twojego rozliczenia z Allegro, ponieważ otrzymaliśmy potwierdzenie, że przedstawiłeś  swoją decyzję wraz z jej uzasadnieniem kupującemu"

oznacz moderatorów

Czah-nik
#11 Animator#

A u mnie się skończyło tym, że już nic nie wystawiam na allegro, a sprzedawałem sporo. Poszedłem na inne portale i nawet lepiej na tym wyszedłem, szczególnie po podwyżkach. 

oznacz moderatorów

kioicek
#8 Zapaleniec#

Po obecnej historii i prawie miesiącu psucia nerwów przez kupującego też niestety ku temu się skłaniam.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kioicek Czyli pomogło kupującemu a tobie nie zaszkodziło!

oznacz moderatorów

ArturPytelewski
#9 Pomysłodawca#

Na SCAMLXie by został bez płyty i pieniędzy 😂

oznacz moderatorów