anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego w aplikacji klasycznej nie ma zakładki rozliczeń i powiadomień o zaległościach?

Igorkub
#7 Wielbiciel#

Dlaczego w aplikacji klasycznej nie ma żadnej zakładki o rozliczeniach ani nie ma przypomnień o zaległościach z allegro lokalnie? 

Myślę że nie jestem jedyną osobą którą to spotyka bo wystarczy wpisać "allegro grupa intrum" w google. 

Z racji że będąc osobą prywatną sprzedaje rzadko, to też rzadko korzystam z aplikacji allegro lokalnie. Gdy korzystałem to wykupiłem pakiet promowania, który też raczej powinien mieć możliwość zapłaty podczas aktywacji bo potem takie sytuacje się zdarzają, szczególnie że jedyne przypomnienia to maile wyglądające jak oszustwo... A dodatkowo z maila podpiętego pod allegro w ogóle nie korzystam...

Człowiek zawału może dostać a wszystko o głupie 14 zł, gdzie rozwiązaniem mogłoby być głupie powiadomienie push z aplikacji...

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

Aplikacja jest zakupowa nie sprzedażowa.

oznacz moderatorów

Igorkub
#7 Wielbiciel#

A jednak posiada zakładkę "Lokalnie" więc da się załączyć elementy produktów pokrewnych. Więc powiadomienia o zaległościach mogłyby być tam obecne zamiast sprzedawać dług firmie windykacyjnej.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie widzę przeszkód, tylko odpisałem jak jest.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Jakby nie patrzeć to Twoim obowiązkiem jest pilnowanie swoich zobowiązań. Wszystko jest zapisane w regulaminie który zaakceptowałeś. 

oznacz moderatorów

Igorkub
#7 Wielbiciel#

Większość oszustw windykacyjnych opiera się o podobne myślenie o jakim piszesz, gdzie wykorzystywane są nieuczciwe praktyki opierające się o niewiedzę użytkownika - prosty przykład pobieraczek.pl

Allegro jest na tyle dużą firmą z możliwościami przekazu informacji gdzie może poinformować na multum różnych sposobów zanim taki dług zostanie przekazany do firmy windykacyjnej.

Szczególnie że teraz jest tyle prób wyłudzeń np SMSy o dopłatach do paczek, a ten mail wygląda jak takie typowe wyłudzenie. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Idąc tym tokiem każde powiadomienie, każdego maila, każdego sms można uznać za SCAM. 

Allegro od zawsze informuje o tym mailowo tak samo jak setki, tysiące innych firm - operatorzy komórkowi, energetyczni itp. itd. wszyscy oni wysyłają takie informacje mailowo. 

Dobrze jest być czujnym ale każdą informację można zweryfikować - na allegro zrobisz to w zakładce rozliczenia z allegro

Poza tym z tego co pamiętam to Allegro przypomina się mailowo chyba co najmniej dwa razy zanim odda sprawę do windykacji.

oznacz moderatorów

Igorkub
#7 Wielbiciel#

A jednak powiadomienie w aplikacji lub jeszcze lepiej powiadomienie push byłoby najbardziej wiarygodne i z łatwością trafiłoby do użytkownika. 

Idąc tym tokiem myślenia zakupy na Allegro też mogłyby być rozliczane mailowo zamiast opłaty w aplikacji przecież setki innych firm tak robi. A może zostańmy przy przelewach na poczcie? Przecież setki emerytów ciągle korzysta z takiej formy.

Ale jednak ta płatność jest możliwa w aplikacji. Tak więc rozliczenia też mogłyby się tam znajdować, a ich nie ma. Są na stronie z której mając aplikacje o dziwo nie korzystam, bo po co? 

Allegro ma możliwość ułatwienia przekazu informacji o takiej sytuacji i specjalnie z tego nie korzysta, co nie wygląda najlepiej dla takiej firmy. 

I komentarz że znajduje się to w aplikacji lokalnie nie jest żadnym argumentem, klasyczna aplikacja posiada elementy allegro lokalnie, więc może też posiadać zakładkę o rozliczeniach. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Allegro ukierunkowało aplikacje na zakupy i to się raczej nie zmieni. Kiedyś była opcja zarządzania sprzedażą itp ale to okroili. 

oznacz moderatorów