anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Do transakcji nie doszło -kupujący się wycofał. Dlaczego nie zniknęła informacja o obowiązku opłaty

Beza4
#7 Wielbiciel#

Na moim koncie widnieje informacja o konieczności zapłaty należności dla Allegro za transakcję, która nie do doszła do skutku. Kupujący zaznaczył opcję "kup teraz"z odbiorem osobistym i zrezygnował  - co obydwie strony potwierdziły w dyskusji .

Dziś ponownie wystawiłem ten sam przedmiot do sprzedaży - nie znalazłem informacji co zrobić aby w takiej sytuacji automatycznie  obowiązek opłaty zniknął. Zgłaszam i proszę o pomoc.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

vonNogay
#17 Koryfeusz#

Musisz napisać do allegro, aby anulowali opłatę.

W przypadku opcji "odbiór osobisty - płatność przy odbiorze" od razu jest naliczana prowizja, gdy ktoś (np. jakiś oszust z lewymi danymi) kliknie w kup teraz, dlatego najlepiej nie udostępniać tej opcji (udostępniać odbiór osobisty po przedplacie).

oznacz moderatorów

Beza4
#7 Wielbiciel#

Dzięki za cenną podpowiedź - niestety nie zauważyłem , że inne opcje są dostępne ...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli nie masz potwierdzenia że do transakcji nie doszło przy odbiorze osobistym albo za pobraniem jest trudno odzyskać prowizję. o zwrot musisz pisać: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d

oznacz moderatorów