anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dostałam taką wiadomość. Dopiero zaczynam sprzedaż, nie wiem, co odpowiedzieć .

MAMY ROZWIĄZANIE!
mitsou1
#9 Pomysłodawca#

IMG_20220609_102418.jpg

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
mdrogeria
#21 Demiurg#

@mitsou1 napisz co to za informacja , obrazka na razie nie widać .

oznacz moderatorów
mitsou1
#9 Pomysłodawca#

Cześć, w odróżnieniu od normalnego allegro nie mozna dodawać do koszyka. Chcę kupić 2 książki i zapłacić za 1 przesyłkę paczkomatem. Masz pomysł, jak to zrobić Pozdrawiam. Gośka

Wzbudziło to moją ostrożność. Ale znalazłam temat w pomocy allegro i już wiem, że można dodać.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@mitsou1 można dodać , prześlij klientowi instrukcję , ALE ! uważaj były tu już podobne posty , wiadomości takie często zmierzają do próby wyłudzenia . Nie otwieraj żadnych linków jeśli zostały / zostaną Ci przesłane .

oznacz moderatorów
mitsou1
#9 Pomysłodawca#

Też o tym pomyślałam. Wysłałam instrukcję, której znalezienie zajęło minutę. I zobaczymy. Jeśli to rzeczywiście osoba kupująca, to odpowie. Generalnie jestem czujna wobec wszelkich niestandardowych wiadomości (25 od oszustów w ciągu tygodnia) ale tu może wchodzić w grę niewiedza.

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mitsou1 

  Normalni klienci czasem też się trafiają 😊 Napisz nam co wydarzyło się dalej.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
mitsou1
#9 Pomysłodawca#

Napiszę. Na razie cisza.

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mitsou1  

To wyślij kupującej instrukcję jak to zrobić. Kiedyś kupowałam na lokalnie i mimo że sprzedaję tutaj kupę lat, też miałam z tym problem.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zakup-i-dostawa-na-allegro-lokalnie/jak-w-ramach-jednego-zam...

_____________
Kama
oznacz moderatorów
mitsou1
#9 Pomysłodawca#

Tak, znalazłam to błyskawicznie. Wiem, że wiele osób skądinąd wybitnie inteligentnych nie radzi sobie z takimi rzeczami jak choćby rozwijalne menu. Cierpliwie czekam 🤔

oznacz moderatorów
mitsou1
#9 Pomysłodawca#

No i zapadła cisza, czego się właśnie spodziewałam.

Proszę zatem moderatorów o sprawdzenie konta nadawcy: goga_66

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mitsou1  kupująca może jeszcze odpowiedzieć na Twoją wiadomość. Moim zdaniem nie jest to podejrzane, ale poprosiłam o sprawdzenie tego konta na wszelki wypadek 🙂 Dziękuję za Twoje zgłoszenie!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

Nie widzę w tej wiadomości nic niepokojącego. Ja też nie wiem jak na allegro lokalnie zapłacić za kilka przedmiotów z jedną wysyłką i aby to zrobić musiałbym zajrzeć do pomocy lub na forum. Kupujący ode mnie też często nie wiedzą i płacą za każdy przedmiot z wysyłką i później trzeba zwracać nadpłaty.

oznacz moderatorów
mitsou1
#9 Pomysłodawca#

Owszem, sama wiadomość wyrwana z kontekstu może być neutralna, choć arbitralne stwierdzenie, że "nie da się" już trochę mniej. Natomiast fakt, że po mojej dość szybkiej odpowiedzi nie nastąpiło żadne działanie, jest już sygnałem, który powinien dać do myślenia. I tak jak pisałam wcześniej: albo mamy do czynienia z osobą, która naprawdę nie wie ( czy jednak wtedy nie powinna skorzystać z instrukcji?) Albo z kimś, kto chce mnie skłonić do złożenia innej propozycji. Pierwsza wiadomość od oszusta dotyczyła formy wysyłki, której nie mam w opcjach. Wolę uważać. Nie jestem tu dla zarobku, wszystko przeznaczam dla potrzebujących zwierząt, ryzyko mnie nie pociąga.

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

Ludzie na allegro lokalnie i innych serwisach sprzedażowych często o coś pytają i po udzieleniu odpowiedzi już się nie odzywają, to niestety norma. Wg mnie to raczej nie jest próba oszustwa 🙂

oznacz moderatorów
mitsou1
#9 Pomysłodawca#

Wiem, to samo jest na **piiip**. Targują się albo pytają o odbiór osobisty, a potem cisza. Mnie to raczej bawi, bo nic nie muszę. Jak ktoś ma takie hobby, jego sprawa. Jednak na wszelki wypadek warto pamiętać, że i tą drogą można się "wystawić".

oznacz moderatorów