anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dzien dobry, czy jesli nie sprzedalam przez opcję kup teraz to moze kupujący otrzymać POK?

Client:75702897
#9 Pomysłodawca#

Wystawilam przedmiot na allegro lokalnie bez opcji kup teraz, wyslalam przedmiot za pobraniem. Kupujący powiedzial, ze jest obita frytkownica. Nie sporządzil protokołu szkody. Nie widzialam wiadomosci, zobaczylam dzisiaj, ze pracownik allegro wyslal mi wiadomosc, ze mam czas do 8 czerwca do godziny 12:00 na odpowiedz bo inaczej kupujący otrzyma zwrot z POK. Odpowiedzialam o 16:00 i zwróciłam kupującemu jako obniżenie towaru za pekniecie. Mozliwe, ze opuscil przedmiot. Przelalam mu o obniżoną czesc zakupu przelewem na konto. Czy to, ze się spoznilam o kilka godzin to znaczy, ze Kupujący otrzyma zwrot calosci z POK. Pomimo tego, ze nie bylo to kupione opcją kup teraz. Bo na stronie allegro jest mowa, ze jesli zakup zostal kupiony poprzez transakcję kup teraz to wówczas przysluguje  zwrot z POK. A pracownik allegro, napisal, ze jesli do 8 czerwca mu nie odpowiem to otrzyma zwrot z POK. To juz nie rozumiem o co chodzi??

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#
Wyłączenia z Programu Ochrony Kupujących

Towar został przekazany osobiście bądź za pośrednictwem osoby niebędącej operatorem pocztowym i dokonano zapłaty za Towar w miejscu jego odbioru.

 Zapytaj moderatora, a dlaczego nie kontrolujesz dyskusji?

oznacz moderatorów

Client:75702897
#9 Pomysłodawca#

Bo nie ma żadnej dyskusji z moderatorem, dostalam emaila na pocztę od pracownika allegro

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Czy ja dobrze kojarzę, ze w innym poście pisałaś, ze to było zwykłe ogłoszenie? Jeśli to było ogłoszenie, a nie kup teraz lub licytacja to była to transakcja poza allegro i POK tego nie obejmuje.

oznacz moderatorów

Client:75702897
#9 Pomysłodawca#

tak, to bylo zwykle ogloszenie. A dostalam wiadomosc od pracownika allegro na email. Ze jak nie odpisze do godziny 12:00 8 czerwca to zostaną wypłacone pieniądze z POK. Odpisalam tego samego dnia o godzinie 16:00, bo wtedy dopiero zobaczylam wiadomosc jakąś na emailu. I napisalam kupującemu, ze robię obnizenie towaru ze wzgledu na powstaly ubytek. Pan mi nie wyslal protokolu szkody, a wyglada to na uszkodzenie mechaniczne. Dlatego zrobilam mu obnizenie towaru i pieniadze z obnizki towaru wyslalam na jego konto. Mialo to miejsce 4 h po tej allegrowej godzinie 12:00. Nie zostalo to kupione przez kup teraz ani licytacje. Kupujacy nie zaplacil prowizji dla allegro ani ja. Ja mu zwrocilam na konto za obnizenie towaru. Zaś kupujący mnie straszy, ze on dostanie pieniądze z POK i będą ode mnie sciągać siłą. Juz nie rozumiem.

oznacz moderatorów

Client:75702897
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:75702897 rekompensatę można otrzymać nie tylko za zakupy z opcją "kup teraz". Nie widzę informacji o przyznaniu rekompenstay w ramach Programu Ochrony Kupujących ani sprzedanej frytkownicy na koncie, z którego piszesz. 
Czy ta sprzedaż miała miejsce na innym koncie?  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:75702897
#9 Pomysłodawca#

tak, na koncie martastankiewi. Do Pana zostala wyslana w ramach obnizenia ceny towaru przeslana na podany nr konta

oznacz moderatorów

Client:75702897
#9 Pomysłodawca#

Zostalo przelane 8 czerwca na konto kupującego w ramach rekompensaty, czyli obniżenia ceny towaru.

oznacz moderatorów

Client:75702897
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:75702897 oki, widzę, że przesłałaś wszystkie informacje w sprawie nr 23868783, a Twoje zgłoszenie jest weryfikowane, poczekaj proszę na naszą odpowiedź w wiadomości e-mail.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów