anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dzisiaj dostalem wiadomsc sms z allegro ze moj przedmiot został zakupiony. Potwierdz i odbierz i jak

adamos165
#8 Zapaleniec#

Dzisiaj dostalem wiadomsc sms z allegro ze moj przedmiot został zakupiony. Potwierdz i odbierz i jakis link...

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

adamos165
#8 Zapaleniec#

Moze cos z tym zrobicie, bo place dodatkowe oplaty za wyroznione ogloszenie, a dostaje sms od jakichs oszustow

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@adamos165 Ale co Allegro ma zrobić? Nie mają wpływu na treść smsów wysyłanych pod numer telefonu, który podałeś w ogłoszeniu.

oznacz moderatorów

adamos165
#8 Zapaleniec#

Ale ja dostalem smsa z allegro a nie numeru jakiegos...

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Oszuści się po prostu podszyli pod Allegro, nazwę nadawcy smsa można podrobić.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@adamos165 Nie dostałeś sms-a od allegro, tylko podpisanego jako "allegro" (tak, numer/nadawcę sms-a też można spoofować, podobnie jak adresy mejlowe).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

adamos165
#8 Zapaleniec#

No dobra, ale to pod allegro sie podszywaja, nie pode mnie i to oni powinni sie tym zajac. Link w tym smsie jest z moja aukcja i zaczyna sie od allegrolokalnie... 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@adamos165 Ale dlaczego nie masz pretensji do producenta telefonu, którego używasz, że to na telefon jego produkcji przyszedł Ci ten sms? Dlaczego nie masz pretensji do operatora GSM, z którego usług korzystasz, że przepuścił tego sms-a przez swoją sieć komórkową?
Co w tym przypadku może zrobić allegro? Nawet nie może temu komuś zablokować konta, bo w tym przypadku nie do ustalenia jest informacja nt. tego kto wysłał Ci tego sms-a (równie dobrze mógł to być jakiś bot niepowiązany z żadnym konkretnym kontem na allegro).
Po prostu nie podawaj nr-u telefonu w ogłoszeniach i będziesz mieć problem z głowy.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mazby
#7 Wielbiciel#

ja tez dziś 24.09 2023 dostałem takiego SMSa...

oznacz moderatorów