anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dzisiaj padłam ofiarą oszustwa i kradzieży.Sprzedałam towar i z konta zniknęło mi 3 tysiące

irena217
#10 Popularyzator#

Zostałam powiadomiona przez allegro lokalnie o sprzedaży oraz wskazówki jak mam postępować w transakcji,zrobiłam to wszystko i zamiast pieniędzy za sprzedany towar z konta zniknęło mi 2x900zł,1x1000zł+7zł za prowizję.Kochani uważajcie!!!!!Sprawę zgłosiłam w swoim banku oraz policji

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

Ziolko39
#21 Demiurg#

@irena217 Nauczka na przyszłość. Nigdy nie klikaj w podejrzane linki, Allegro nie wysyła żadnych wiadomości do potwierdzenia wpłaty, ani nie wymaga logowania do banku.

A co do Policji to "marne szanse" Będzie "sprawa umorzona z powodu nie wykrycia sprawców"Te pieniądz od Ciebie poszły natycmiast na inne konto (lewe), a z tamtąd przez kilka innych kont dalej. Te konta są pozakładane na "słupy"

oznacz moderatorów

irena217
#10 Popularyzator#

Wszystko wydawało się wiarygodne,wiadomość na skrzynkę mailową otrzymałam od allegro lokalnie i postępowałam zgodnie i instrukcją.Jestem po prostu załamana jak mogłam się nabrać.

oznacz moderatorów

WojCzar_PL
#10 Popularyzator#

@irena217 przykro mi, ale trzeba po prostu wyciągnąć wnioski z takiej sytuacji. 

Mnie też się zdarzyło paść ofiarą oszustwa mimo iż staram się być ostrożny.... jesteśmy tylko ludźmi 

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  możecie odpowiedzieć, rzucić światło na to dlaczego właściwie ci przestępcy upatrzyli sobie Allegro Lokalnie aby oszukiwać ludzi? 

Bardzo dużo zakładanych tematów na tym forum dotyczy próby wyłudzeń czy to danych osobowych czy kradzieży pieniędzy.

Czy firma podejmuje jakieś kroki aby uszczelnić system i wprowadzić normalność, czy Allegro Lokalnie pozostanie takim ułomkiem i to dość niebezpiecznym jeżeli chodzi o surfowanie w sieci? 

oznacz moderatorów

WojCzar_PL
#10 Popularyzator#

Myślę, że tutaj jest podobny powód jak na konkurencyjnej stronie na O... Tam wystawia sporo ludzi bez doświadczenia w sprzedaży, nieznających procedur itp...

A jeszcze jak zaraz po wystawieniu przedmiotu ktoś napisze na whatsapp lub maila że bierze od razu no to niestety sporo ludzi się na to łapie.

 

Często jest też tak że informacje o procedurze po sprzedaży pojawiają się po samej sprzedaży a nie np. przed wystawieniem produktu co może by uchroniło część ludzi przed daniem się oszukać?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@WojCzar_PL Na każdej stronie O widnieje na górze ostrzeżenie. Oprócz tego podczas pisania wiadomości w O też wyskajue ostrzeżenie, żeby nie kontaktować się poza O, nie podawać maila, danych karty, i.t.p. Może na stronie Allegro Lokalnie też można by było umieścić takie krótki ostrzeżenie - instrukcję. Jest na tym forum cała masa zgłoszeń o takich próbach oszustwa i ciagle pojawiają się nowe. Może dzięki temu ostrzeżeniu udało by się uniknąć chociaż części tych kombinacji. A poza tym to można przed wystawieniem poczytać o procedurach po sprzedaży, albo nawet tutaj zadać pytanie. Ale niestety ludziom się nie chce i dlatego oszuści to wykorzystują, a potem problem typu "wyczyścili mi konto" Co zrobić "natura ludzka jest ułomna"

oznacz moderatorów

WojCzar_PL
#10 Popularyzator#

Dokładnie tak, o tym mówiłem O już sie nauczyło i jakość próbuje ludzi edukować.

Co do lenistwa to niestety problem, nasze społeczeństwo (mówię o całym świecie nie tylko Polsce) się trochę uwstecznia niestety. Robimy się wygodni i leniwi, wszystko chcemy mieć na tacy i od ręki. 

 

Nawet na opakowaniach oleju silnikowego trzeba pisać że nie jest jadalny - bo ktoś kiedy zarzucił że nie było napisane to spróbował...

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Co sądzici o mojej wypowiedzi. Czy warto podać w zakładce "zgłoś pomysł"

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Ziolko39 Jak najbardziej zachęcamy do zamieszczenia tej sugastii na forum "Zgłoś swój pomysł".

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów