anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dziwne maile w folderze wysłane na mojej poczcie z linkami allegro lokalnie

michalasss_1988
#7 Wielbiciel#

Dzisiaj zauważyłem, że ktoś zamawiał coś i wysyłał maile na różne adresy z mojego konta poczty o2. Maile zawierają linki z allegro lokalnie typu: https://allegrolokalnie.index-9v8.pl/oferta/cb34ed4d-536f-431c-aa0b-00cd1bee2fa4 [NIE KLIKAĆ W TO !!! bo nie wiem co to za linki]. Sytuacja miała miejsce od 22.07 do 24.07.2024. Mam te maile w skrzynce ale nie wiem co to jest skoro ja nic takiego nie wysyłałem. Są do niektórych z tych maili załączniki pdf z fakturami za iphon'y ze strony komputronik.pl. Warto gdyby allegro to jakoś sprawdziło co to jest w ogóle. Ja zmieniłem hasło do allegro i do poczty.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

komis-bell
#21 Demiurg#

@michalasss_1988 Ten link nie prowadzi do allegro lokalnie.

Najpewniej miałeś włamanie na skrzynkę mailową (oraz np. na konto O.L.X lub FB) i ktoś w Twoim imieniu wystawiał fałszywe oferty oraz wysyłał linki do fałszywych stron imitujących serwis Allegro w celu dokonania oszustwa.

oznacz moderatorów

michalasss_1988
#7 Wielbiciel#

Extra, i co teraz gdzie to zgłosić?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@michalasss_1988 Szczerze to nie wiem - sprawdź swoje konta na O.L.X oraz marketplace FB czy są jakieś ślady po wystawianiu dziwnych ofert.

Może być tak, że zgłosi się do Ciebie policja za jakiś czas 😐

oznacz moderatorów

michalasss_1988
#7 Wielbiciel#

Sprawdziłem i O.L.X. został zablokowany więc napisałem do nich o co chodzi. Z chęcią bym się dowiedział czegoś konkretnego.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@michalasss_1988 W takim razie na 100% miałeś włamanie i ktoś w Twoim imieniu dokonał oszustwa 😐 

Poproś O.L.X. o wyjaśnienia i koniecznie zachowaj odpowiedź.
Najlepiej nie usuwaj też tych maili ze skrzynki.

Może byłoby warto udać się na policję i zobaczyć co powiedzą - zgłosić się samemu do nich zanim to oni zgłoszą się do Ciebie.

oznacz moderatorów

michalasss_1988
#7 Wielbiciel#

Taki mam zamiar bo wygląda to dziwnie. Ciekawe co o.l.x. odpisze na moje zapytanie.

oznacz moderatorów