anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile jest czasu na wysłanie paczki na allegro lokalnie?

Client:75418270
#8 Zapaleniec#

Witam, proszę o pomoc. W maju na allegro lokalnie kupujący zapłacił za towar. Po 2 dniach od zakupu napisałem do kupującego wiadomość z pytaniem czy zależy mu na szybkiej wysyłce ponieważ najprawdopodobniej dopiero w czerwcu będę mógł wysłać paczkę. Nie uzyskałem odpowiedzi od kupującego. Po powrocie do domu zgodnie z wysłana wiadomościa zapakowałem towar i wysłałem do kupującego. Paczka czeka aktualnie w paczkomacie na odbiór. Kupujacy napisał do mnie że kupił już sobie inny towar na imprezę a z tym to nie wie co miałby zrobić. Napisał również że już miał zgłaszać to do allegro ponieważ nie wiedział co się działo z paczką a pieniądze zapłacił. Paczka została zgodnie z wiadomością wysłana do kupującego wysłana 04.06- 14 dni od dnia zakupu. Co w takiej sytuacji zrobić?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:75418270 nic, miałeś to w ofercie że wyślesz po 14 dniach, zgodnie z regulaminem masz 7 dni 😞 Jak wróci paczka oddaj kupującemu kasę przez allegro dostaniesz zwrot opłaty i zapomnij, nic Cię to nie będzie kosztowało, za przesyłki też nie policzą 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:75418270
#8 Zapaleniec#

w regulaminie jest z tego co widzę że 7 dni o ile nie zostanie ustalone inaczej. Czy moja wiadomość do kupującego z dokładnym terminem wysyłki nie jest traktowana jako zmiana tego 7 dniowego terminu?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:75418270 wiadomość po zakupie nie ma żadnej mocy prawnej, taką informację powinien zatwierdzić kupujący w ofercie, skoro nie odpisywał czemu nie ponowiłeś pytania przed wysyłką ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:75418270
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź. Uznałem że skoro kupujący się nie odzywa to po prostu zgodnie z wiadomością wyśle paczkę. W takim razie czekam na zwrot przesyłki. 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Nie może być traktowana jako zmiana, lecz jako propozycja zmiany terminu dostawy.  Zeby była umowa muszą się porozumieć obie strony, jednostronna zmiana terminu dostawy nie jest wiążąca.

Odbierz paczkę gdy zwróci, oddaj pieniądze i przeproś kupującego za nieporozumienie. Nie warto walczyć, to do niczego dobrego nie doprowadzi...

oznacz moderatorów

Client:75418270
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za pomoc

oznacz moderatorów