anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile mam zwrócić kasy?

n3trous
#8 Zapaleniec#

Gość chce zwrócić przedmiot za 150 zł. Kupil to na allegro lokalnie ze smartem. Zwrot będzie musiał być na konto bo wypłaciłem z allegro. Czy on odsyła do mnie do paczkomatu za darmo czy płaci za przesyłkę?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

Halfrunt
#18 Luminarz#

Na Allegro lokalnie nie masz obowiązku przyjmowania zwrotu, jeśli chcesz przyjąć zwrot, to klient płaci jego koszt na Twój adres domowy. 

Smart na Allegro lokalnie działa inaczej niż na Allegro, umożliwia bezpłatna dostawę, ale nie zapewnia bezpłatnego zwrotu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@n3trous Zgodziłeś się na zwrot? jako prywatny kupujący nie musisz przymocować zwrotów bez podania przyczyny tylko reklamacje. Jeżeli już wyraziłeś zgodne to koszty zwrotu zawsze ponosi kupujący tylko Smart na zwykłym Allegro i paczkomaty są za darmo.

oznacz moderatorów

n3trous
#8 Zapaleniec#

Niby pomyliłem zasilacze. Będę sprawdzał w domu dopiero. Ok dzięki za odpowiedź. Czyli zwracam tylko 150 zł. Jego wysyłka to jego strata.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@n3trous Jak to kupujący uważa za zwrot, bo jak pomyliłeś to można uznać to jako reklamacje, ale jak nie reklamuje to jego strata bo wówczas musisz zwrócić koszty odesłania.

oznacz moderatorów

n3trous
#8 Zapaleniec#

Napisał wada wykryta podczas użytkowania i nie ładuje. Dodam że to odkurzacz. Ale wychodzi na to że zasilacz zły bo mial być 19v a jest 24v. Ale dopiero się dowiem jak przyjdzie. Więc wychodzi że jednak moja stara bo reklamuje a nie zwraca. Za szybko się cieszyłem 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To oddajesz wraz ze zwrotem czyli koszt zakupu  i odeslania.😁

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@n3trous zwrot to czynność odesłania i tu można zwrócić jako reklamację lub odstąpienie bez podania przyczyny ( obowiązkowe przyjęcie jak sprzedaje firma ) 🙂 Tu kupujący zwraca ( odsyła ) na reklamację, jak faktycznie zmieniłeś zasilacze to wymieniasz i odsyłasz ( zwracając mu za odesłanie ) lub jak nie masz innego to oddajesz za produkt + za odesłanie do Ciebie na reklamację ( jak wysyłka smart to miał za darmo ale na Lokalnie nie odeśle za darmo )

________
Κώστας
oznacz moderatorów

n3trous
#8 Zapaleniec#

Dzięki za odpowiedzi

oznacz moderatorów