anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak chronić swoje dane osobowe

kt_stw
#1 Nowicjusz#

Jakieś dwa tygodnie temu ktoś włamał się na moje konto na Allegro Lokalnie - wystawił na nim mnóstwo ogłoszeń w czatach prosząc ludzi o ich adresy mailowe. Zorientowałam się dość późno - wtedy kiedy dostałam telefon od kogoś kto twierdził, że kupił ode mnie głośnik, wpłacił pieniądze i pytał kiedy ten głośnik zostanie wysłany (faktycznie na moim koncie bankowym pojawił się przelew z PayU). Po zgłoszeniu sprawy do Allegro - potwierdzili włamanie i usunęli ogłoszenia oszusta. Jednak już po rzekomym usunięciu ogłoszeń przez Allegro ponownie dostałam przelew na konto bankowe przez PayU i tym razem kolejny delikwent próbował atakować mnie przez Facebookowego Messendrzera w temacie kolejnego produktu, za który mi zapłacił. Jedyną radą jaką ma dla mnie Allegro w tej sytuacji jest uzyskanie danych od osób które wpłaciły mi pieniądze na konto przez czat Allegro Lokalnie i wykonanie na ich rzecz przelewu zwrotnego i nie są w stanie odpowiedzieć mi a jaki sposób mogę ochronić swoje dane osobowe - żeby nikt nie miał dostępu do mojego imienia i nazwiska, numeru telefonu i konta bankowego. Przez Allegro sprzedałam parę używanych prywatnych rzeczy parę lat temu, ale nie pamiętam żeby wtedy powszechnie dostępne były te moje dane osobowe. Ratunku!

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Na allegro lokalne kupujący tylko kliknie kup, nawet płacić nie musi i już ma Twoje dane. Na Twoim miejscu zgłosiłabym to na policje, chodźby po to, żeby mieć 4 literki kryte. I po prostu wyjaśniła każdemu kto wpłacił co sie stało i poprosiła o numer konta do zwrotu. Jak ktoś jeszcze kupił, a nie zapłacił to też dobrze go uprzedzić.

oznacz moderatorów

kt_stw
#1 Nowicjusz#

Ok dziękuję. Zwracam tym osobom ich wpłaty na konta które mi podały w czacie na Allegro lokalnie, chociaż trochę się obawiam, czy nie ściągną mi później dodatkowych pieniędzy z konta, bo jednak osoba napisała mi, że przelewając pieniądze podejrzewała, że to może być oszustwo (sic!) więc zrobiła przelew z jakimś zabezpieczeniem kupującego - nie wiem czy teraz nie będzie mnie jeszcze dodatkowo ścigać za "brak przesłania produktu" mimo, ze przeleje te pieniądze z powrotem na jego konto w innej transakcji. 

 

BTW - czy jest jakiś sposób na wyłączenie opcji płacenia przez PayU? Pytam żeby absolutnie zabezpieczyć się przed podobną akcją w przyszłości 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kt_stw, przykro mi z powodu opisanej przez Ciebie sytuacji. Widzę, że masz aktywną dwustopniową weryfikację. Natomiast Regulamin Allegro (Artykuł 7, pkt. 7.4) wskazuje, że kupujący w momencie zakupu otrzymuje dane sprzedającego.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

kt_stw
#1 Nowicjusz#

Dziękuję za odpowiedź. Czy jest jakaś opcja wyłączenia możliwości płacenia przez PayU? Pytam aby zabezpieczyć się przed podobną akcją w przyszłości. Teraz mam problem ze zwrotem tych pieniędzy - bo nie mam po prostu prostej opcji - zwróć przelew. 

oznacz moderatorów