anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak pobrac pieniądze z Allegro? Zrobiłem przelew PayPal i nic się nie dzieje

Client:89179138
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:89179138 Zweryfikowane konto? Kiedy robiłeś przelew? Na pewno PayPal? @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:89179138 Jeśli masz na myśli weryfikację rachunku do wypłat PayU, to do jej zakończenia brakuje jeszcze skan lub czytelnego zdjęcia Twojego dowodu tożsamości.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Client:89179138
#7 Wielbiciel#

W życiu nie wyślę żadnego skanu i danych osobowych 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:89179138 To niezbędne do weryfikacji Twojego konta do wypłat, a wszystkie dokumenty usuwamy natychmiast po zweryfikowaniu widniejących na nim danych. Wystarczy, że na zdjęciu będą widoczne: imię, nazwisko, data urodzenia, data ważności dokumentu oraz wszystkie narożniki. Pozostałe dane możesz zasłonić. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Client:89179138
#7 Wielbiciel#

Nie udostępnię najważniejszych danych 

oznacz moderatorów

Client:89179138
#7 Wielbiciel#

Znaczy że nie odzyskam pieniędzy za sprzedany towar,**piiip**iście,trzeba stąd spieprzać i sprzedawać rzeczy na normalnych warunkach

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

W ten sposób nie odzyskasz, wypowiedz wówczas umowę Allegro a rozliczą się z Tobą.

oznacz moderatorów

Client:89179138
#7 Wielbiciel#

W jaki sposób wypowiedzieć umowę?

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Przecież zakładając konto, sprzedając, to niektóre dane już trzeba bylo podać !!

Po drugie - czasy prostej (lub żadnej dawniej) weryfikacji konta minęły ☹️ Niestety ...

Nawet zmiana numeru wymusza chyba dziś ponowną weryfikację ...kiedyś wystarczyło podać dwa kody z ostatniej wypłaty !!

Część danych na skanie moźna spokojnie zamazać ...

Ja też zdaję sobie sprawę, że to ryzyko .... z całym "bagażem" minusów jakie mam (jak wielu ☹️) do Allegro - to jeśli tak wielkim firmom jak Allegro, PayU itp. nie będziemy ufać - to komu ??

oznacz moderatorów

Client:89179138
#7 Wielbiciel#

W tych czasach? Nikomu

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Czyli żadnej umowy Pan nie podpisze, konta w banku nie załozy, abonamentu nie wykupi itd.

Moźna oczywiście korzystać z tego wszystkiego prawie " u kogoś" ..jak ma się tak dobrze, że ma się u kogo ...

Są osoby co marzą aby miec wszystko na siebie, mieszkać u siebie, mieć umowy swoje  itd. żeby czuć się człowiekiem ....a nie jest im dane 😥☹️

oznacz moderatorów

Client:89179138
#7 Wielbiciel#

Co Ty porównujesz konto w banku do Allegro??? 😅😅😅

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Nie rozumiem takiego zdziwienia ..

Czy mam rozumieć, ze pracownikom banku, czy np. kurierowi, który z banku przynosi dokumenty do podpisu i odbiera ksero dowodu ( tak bylo np. z 10 lat temu jeszcze) - zdecydowanie bardziej Pan ufa niz pracownikom Allegro i PayU ? 

Według mnie w dzisiejszych czasach ...niestety ...wielkiej różnicy nie ma ☹️

A i w banku i w przypadku Allegro mamy do czynienia z obrotem pieniędzmi ...

Więc skąd takie zdziwienie ?

Kiedyś oszust ( internetowych itp .) było zdecydowanie chyba mniej, więc zabezpieczenia byly mniejsze ..wymogi UE też tutaj pogorszyły sprawę ☹️😥

Inna sprawa, jak wymagania są stawiane na wyrost i zaczynają ludziom utrudniać życie ...cóż ...temat rzeka ...

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@rppf Najlepszą rzeczą jaką powinno wprowadzić Allegro to jest uwierzytelnienie za pomocą profilu zaufanego lub podpisu kwalifikowanego > tylko nikomu z Allegro się nie chce tym zająć

Tak na marginesie to kurier już nie odbiera skanu dowodu > porównuje tylko dane z umowy z dowodem > czy TY to TY

A wg mnie im więcej zabezpieczeń tym lepiej > w banku z którego korzystam > przy płatności blik > mam 4 stopnie weryfikacji + potwierdzenie > może trochę dłużej, ale bezpieczniej > przy płatnościach kartą przez internet podobnie + co jakiś czas dodatkowa weryfikacja kodem podanym na sms_a

Mnie osobiście te wymogi UE nie przeszkadzają > tylko jeszcze trzeba myśleć > a nie bezkrytycznie > "poproszono mnie o kod blik (znajoma z Facebooka) - już wysyłam.

oznacz moderatorów