anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak to jest z tym zwrotem przedmiotu zakupionego na Allegro Lokalnie?

PanDrazetka
#7 Wielbiciel#

Sprzedałem przedmiot na Allegro Lokalnie jako osoba prywatna, nie prowadzę działalności. Towar został dostarczony, a po tygodniu kupujący stwierdza, że produkt jednak mu nie odpowiada i chce dokonać zwrotu. Wiem, że jako osoba prywatna nie mam obowiązku przyjmowania zwrotu, ale postanowiłem że pójdę kupującemu na rękę i zwrócę kwotę pomniejszoną o prowizję, jak odeśle towar. Otwarta dyskusja, towar jest u kupującego, a tu wiadomość od allegro, że kupujący otrzyma pieniądze z Programu Ochrony Kupujących. Rozumiem jakby kupujący został w jakiś sposób oszukany lub nie otrzymał towaru. O co tu chodzi?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli w dyskusji wyraziłeś zgodę na przyjęcie zwrotu, to allegro nie powinno wypłacać rekompensaty z POK(dziwna sprawa) dziś pani tu pisze że kupiła telefon z wadą prawną i allegro nie zwróciło środków z POK, podtrzymując decyzję że przyjmiesz zwrot i czekaj na rozwiązanie, kupujący musi zwrócić ci towar, w takiej sytuacji nie powinno ci nic grozić, ale teraz to już nikt niczego nie jest pewien.😕

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@PanDrazetka Zweryfikuję tę sytuację i wrócę tutaj z odpowiedzią. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@PanDrazetka Zaproponowano POK ze względu na ograniczenia na Twoim koncie. Dyskusja jest wciąż otwarta, wypowiedz się w niej i podaj adres do zwrotu, o który poprosił kupujący. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

PanDrazetka
#7 Wielbiciel#

Owszem nałożone zostały ograniczania, lecz nie ma to związku z tą sprawą.

Przedmiot jest u kupującego. Kupujący po czasie stwierdza, że jednak go nie potrzebuje. Proszę powiedzieć, czy w tym wypadku mam obowiązek przyjęcia zwrotu towaru jako osoba prywatna?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@PanDrazetka jeśli jest to zwykłe widzimisię klienta to nie masz obowiązku przyjęcia zwrotu . Inaczej jest w przypadku wykrycia przez klienta w trakcie użytkowania  wady produktu czy niezgodniści z opisem .

oznacz moderatorów

czesci_truck
#9 Pomysłodawca#

Nie masz takiego obowiązku ,to wyłącznie dobra wola sprzedającego.

oznacz moderatorów

PanDrazetka
#7 Wielbiciel#

Aktualizacja sytuacji:

Ogólnie sytuacja jest nie zrozumiała dla mnie.

Kupujący złożył wniosek do POK. Otrzymałem wiadomość, abym wyjaśnił sytuację. Tak zrobiłem. W wiadomości zwrotnej pracownik allegro odpisał, że wniosek kupującego został odrzucony i że nie mam obowiązku przyjęcia odstąpienia od umowy. Logiczne, kupujący ma przedmiot w rękach i chce go zwrócić ( nie reklamować), bo najpierw kupuje, a potem dopiero się zastanawia czy faktycznie go chce.

I teraz jest część niezrozumiała dla mnie. 

W otwartej dyskusji pracownik allegro, wymusza na mnie przyjęcia takiego zwrotu. Czym się kieruje, jaka jest podstawa i czy zwróci mi prowizję? Przypominam, sprawa dotyczy Allegro Lokalnie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@PanDrazetka Nie musisz jako osoba prywatna przyjmować zwrotu bez podania przyczyny, @ko_alka dlaczego Allegro uważa że powinien przyjąć zwrot?🤔

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@PanDrazetka Cześć. Wynika to z faktu, że na początku wyraziłeś chęć przyjęcia zwrotu. Jeśli zmieniłeś zdanie, to zasygnalizuj to wyraźnie w dyskusji. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@PanDrazetka  "W otwartej dyskusji pracownik allegro, wymusza na mnie przyjęcia takiego zwrotu.."

Te dyskusje obsługują boty, automaty.  Jest jakaś forma odwołania się złożenia skargi  na  wymuszenia  "pracownika",  nie mam pewności ale chyba trzeba wejść w menu kontakt i tam zredagować odwołanie.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów