anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wystawić ofertę by bezpiecznie sprzedawać?

anka42_2005
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące wstawiania gadżetów. Do tej pory głównie kupowałam tu różne drobiazgi, ale teraz przy porządkach domowych znalazłam parę rzeczy, które chcę tu wystawić. Jak zacząć i do jakiej kwoty można bezpiecznie sprzedawać, by nie płacić za dużo i jak jest naliczana odpłatność za sprzedane rzeczy? Dla portalu i podatek, nie mam działalności, ale nie chcę mieć problemów, jeśli trzeba zapłacić, to płacę oczywiście. Czy ktoś może mnie pokierować? Jakie zdjęcia, itd. itp. i jak załatwia się transport, to znaczy czy ja płacę za transport czy to zależy jak zaznaczę na stronie? pozdrawiam, Ania

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@anka42_2005 Jeśli jesteś prywatnym Sprzedającym i chcesz sprzedać okazjonalnie kilka przedmiotów polecam przede wszystkim Allegro Lokalnie. Wszystkie informacje jak wystawić swoją ofertę krok po kroku znajdziesz w tym artykule. Natomiast na tej stronie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane ze sprzedażą, ale gdybyś miała jeszcze jakiekolwiek wątpliwości. pisz śmiało, postaramy się pomóc. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Witam.

Jeżeli sprzedaje pani prywatnie to podatków nie płaci się od takiej okazjonalnej odsprzedaży.

Co do prowizji dla serwisu to jest ustalana przez serwis odgórnie i zależnie co ma pani do sprzedania może wynieść od 1,7% do nawet niestety 10/11%

 

Jeżeli chodzi o zdjęcia to najlepiej zrobić kilka dobrych - ostrych fotek sprzedawanego towaru, z różnych jego stron 🙂

Jeżeli chodzi o wysyłkę i koszty wysyłki to zależy czym pani chce głównie nadawać, oczywiście najtańsza metoda obecnie czyli paczkomat jest chyba najbardziej popularny w śród klientów. Ogólnie większość pojedynczych sprzedających preferuje wysyłkę po przedpłacie na konto czyli wysyła pani zakupiony towar gdy otrzyma najpierw pieniądze od kupującego.

Warto powiązać konto allegro z Inpost tak aby móc udostępnić wysyłki allegro Inpost za 8,99zł -inaczej to koszt od 13zl do 16zł za niedużą paczkę. Można udostępnić jakiegoś kuriera, np. DPD jak ma pani blisko do punktu nadań (podobny koszt co zwykły Inpost)

oznacz moderatorów