anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zablokować kupującego?

Skyward
#7 Wielbiciel#

Jak zablokować kupujących, którzy licytują, a potem nie płacą? Licytują dla zabawy albo po prostu konkurencja z innego konta blokuje towar, żeby sprzedać własny. Jest to wyjątkowo uciążliwe, bo powoduje de facto zablokowanie możliwości sprzedaży na kolejny tydzień, bo nie ma opcji wcześniejszego wystawienia.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Skyward, czy sytuacja dotyczy konkretnego kupującego? Jeśli stało się tak w kilku przypadkach z tym samym kupującym, możesz podać nam jeden z numerów zamówienia. Sprawdzimy to. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Skyward
#7 Wielbiciel#

Nie, chodzi o różne konta.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli potarzają się Ci sami kupujący to możesz zgłosić, ale jak to zdarza pierwszy raz to nie zablokują.

oznacz moderatorów

Skyward
#7 Wielbiciel#

No i właśnie. Nie ma żadnej kontroli nad tym. Miałem już tego samego kupującego, który kupował z 3 różnych kont. Na szczęście ten akurat był w porządku. Chodzi głównie o takich, co raz jeden kupią, a później ani wpłaty, ani kontaktu. Nie chcę sprzedawać takim ludziom. Jak mogłem wystawiać na allegro, to nie było problemu. Kupił, to musiał zapłacić i tyle. A tutaj nieustający dzień dziecka. Mam już tego po kokardę.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Cóż dodaj cóż ująć, tak jest już od dość dawna na AL.

oznacz moderatorów

klifordd
#9 Pomysłodawca#

No własnie ja mam ten sam problem, ktoś u mnie już dwa razy kupił książkę i nie zapłacił, przed chwilą kupił inną rzecz i znów to samo. Ten klient to [edycja], to jest problem Allegro Lokalnie, na zwykłym Allegro tego nie ma bo od razu się płaci, trzeba coś z tym zrobić bo to już jest plaga!

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@klifordd, ten kupujący zakupił u Ciebie przedmiot wczoraj. Wciąż ma on czas na sfinalizowanie płatności. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

klifordd
#9 Pomysłodawca#

Zakupił jeden przedmiot przedwczoraj, nie odpowiadał na maile, wystawiłam go jeszcze raz, po dwóch godzinach znowu go kupił i znów nie odpisywał na wiadomości. Jak mu napisałam co o tym sadzę, to zmienił konto na inne i kupił najdroższą rzecz jaką miałam i znów zero płatności i odzewu. Przecież od razu widać, że zrobił to złosliwie, poza tym, kupił ode mnie książkę, którą sam równierz sprzedaje. Gołym okiem widać, że to nieuczciwa konkurencja, a wy zasłaniacie się regulaminem, a może ten regulamin jest wadliwy? Może pozwala na takie nadużycia? Może trzeba go dostosować do realiów? Jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem, to płaci od razu i nie kombinuje. Może trzeba zmienić zasady dla tych, którzy nie maja płatności za pobraniem, ani odbioru osobistego, żeby kupujący płacił od razu tak jak jest na starym Allegro. Bo w ten sposób, to jedna osoba może drugiej zablokować całą sprzedaż.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@klifordd Problem z klientami którzy kupują dla zabawy to nie tylko na AL  ale również na normalnym allegro . Klienci czują swobodę i bezkarność a wielu lubi się tak właśnie bawić .

oznacz moderatorów

januszwaliszesk
#9 Pomysłodawca#

 mam to samo wystawiłem trzy laptopy na licytacje i tez zostały zlicytowane a nie opłacone

oznacz moderatorów