anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kara za licytowanie absurdalną kwotą, bez zamiaru kupna

marcinx556
#8 Zapaleniec#

Czy jest w jakikolwiek sposób karalne licytowanie absurdalną kwotą, a później nieopłacanie tego?

Wystawiłem przedmiot od 1zł. W tym samym dniu ktoś zalicytował 5000. Przedmiot warty 3000. Teraz muszę czekać tydzień, aż kupujący nie zapłaci? I tak bezkarnie będzie mi psuł licytacje?

Czy allegro coś z tym robi? Czy mam gdzieś to zgłosić?

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

Client:44052296
#21 Demiurg#

@marcinx556 możesz napisać do allegro przez ten formularz 

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@marcinx556 Ponieważ w momencie wylicytowania przedmiotu na Allegro kupujący zawiera prawnie wiążącą umowę, należy pamiętać, że ma on nie tylko prawa ale i obowiązki.Proponuję zapoznać się z tym artykułem i może wyciągniesz jakieś wnioski.

https://wojciechrudzki.pl/prawo-cywilne/umowa-kupna-sprzedazy/

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ART_FOTO tylko powiedź mi jak uzyskasz jego dane do wezwania do zapłaty?

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@az1rael Nie wiem jak jest na AL, w którym momencie sprzedający dostaje dane kupującego ale skoro umowa zawierana jest poprzez Allegro, to poprzez Allegro wystosowałbym pismo/wiadomość z wezwaniem do zapłaty oraz z informacją o przekazaniu rzeczy na przechowanie ze stawką dzienną.Myślę, że takie działanie dałoby żartownisiowi do myślenia i ukróciło jego zapędy w przyszłości.

Ponieważ kupujący/licytant jest stroną transakcji, w przypadku chęci podjęcia konkretnych działań nie powinno być problemu z uzyskaniem danych od Allegro ale to już pytanie do prawnika.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ART_FOTO dane to ty dostaniesz problem w tym ze allegro nie weryfikuje i sa to dane fikcyjne bardzo często. Niedługo pozwolą na zakupy bez weryfikacji płatności to poleci negatywów z **piiip** wziętych że hej. Konto zakładają 5minut 

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#
oznacz moderatorów